Transport zbóż cysterną spożywczą

Okres żniwny, więc temat — transport zbóż jest jak najbardziej na czasie. Przewóz zboża obecnie nie przysparza kłopotów. Istnieje kilka metod przewozu zboża. Wszystko zależy od tego, na jaką odległość zboże powinno zostać przewiezione. Jeżeli niedaleko na przykład do punktu skupu to wystarczy zwykła odkryta przyczepa. Powinna ona być wyłożona plandeką i w pogotowiu powinniśmy mieć drugą plandekę, by móc ładunek przykryć w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli jednak zboże należy przewieźć daleko — najlepszym rozwiązaniem będzie cysterna spożywcza.

Cysterny spożywcze służą do przewozu wszelkich artykułów. Mogą przewozić substancje ciekłe, maziste i sypkie. Są odpowiednio do tego przystosowane i posiadają nieodzowny atest. Transport zbóż na dalekie odległości powinien sprostać kilku podstawowym wymogom. Zboże musi mieć dostęp do świeżego powietrza, by nie ulec zaparzeniu. Ponadto nie może być narażone na zabrudzenie. W cysternie powinna panować również odpowiednia temperatura. Przejeżdżając przez malownicze zakątki naszego kraju należy pamiętać o bezpieczeństwie. Cysterna to dość dużych rozmiarów przyczepa. Jeśli przewozimy nią ciecz to powinna ona wypełniać wnętrze prawie do końca, by nie narazić przyczepę na „bujanie”. Owszem, cysterna taka posiada specjalne grodzie, które wytłumiają bujanie, niemniej jednak należy być ostrożnym. Substancje sypkie o bardzo drobnym przekroju właściwym zachowują się podobnie jak ciecze więc tu również należy zachować szczególną uwagą.

Cysterna spożywcza jest doskonałym środkiem transportu ze względu na jej walory, których trudno szukać w taborze tradycyjnym. Tak zwane wanny również sprawdzają się doskonale, jednak szczelność cystern jest atutem nie do pobicia. Cysterny wyposażone są w: podgrzewanie z elektroniczną kontrolą temperatury, pompę samowyładowczą zawory ciśnieniowe i podciśnieniowe oraz oddechowe, uniwersalne przyłącze spustowe oraz węże spożywcze Pojemność cystern od 25 do 30 tys. litrów. Przewóz zboża cysternami odbywa się na terenie całej Europy.

Szalenie ważne jest również mycie cystern. Najlepsza rezultaty daje myjnia ciśnieniowa. Stosować należy mycie chemiczno-parowe z wykorzystaniem środków ekologicznych.

Oprócz niekwestionowanych walorów techniczno-ekonomicznych, cysterny posiadają jeszcze jeden, a mianowicie estetyczny. W połączeniu z piękną maską ciągnika dają niesamowity efekt wizualny. Potrafią szalenie elegancko współgrać z kolorystyką krajobrazu. Transport cysternami spożywczymi to niesamowicie atrakcyjne zajęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here