buty sportowe dla dziecka

Zakup odpowiednich butów sportowych dla dzieci to naprawdę spore wyzwanie dla rodziców. W takiej sytuacji marzymy przede wszystkim o zapewnieniu naszemu maluchowi odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa. Jednak chcemy także, by wybrany przez nas model przypadł do gustu dziecku. Na szczęście decydując się na zakup obuwia od najpopularniejszych marek obuwniczych, nie musimy martwić się o wygodę, a także designem.

Warto pamiętać o tym, że dziecięce stopy są naprawdę bardzo wrażliwe na otarcia i urazy. A ich skóra wymaga wentylacji oraz naturalnych materiałów, które dobrze odprowadzają nadmiar wilgoci. 

Zadbaj o małe stópki 

Buty sportowe dla dzieci muszą być wyjątkowe. Te modele czuwają nad utrzymaniem prawidłowego ułożenia stopy w trakcie chodzenia, dlatego powinny być wygodne i komfortowe, aby maluch mógł się w nich swobodnie poruszać. Jeśli zdecydujemy się na markowe obuwie sportowe, mamy pewność, że nawet w największe upały, buty nie będą obcierać małych stópek. Na rynku bez problemu znajdziemy szeroki wybór modeli obuwia dla dzieci, które kuszą pięknym wyglądem oraz ceną. 

Buty adidas dla dzieci – idealne obuwie sportowe 

Buty adidas dla dzieci  przydają się przede wszystkim wiosną oraz latem. Pamiętajmy o tym, że na bardziej wymagające wyprawy, wycieczki rowerowe czy zabawy ruchowe na świeżym powietrzu maluch powinien mieć na stopach obuwie sportowe. Buty adidas dla dzieci dbają o odpowiednią stabilizację w czasie ruchu. Markowe modele bardzo dobrze chronią przed zwichnięciami oraz otarciami. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą modele charakteryzujące się sztywnym zapiętkiem i elastyczną podeszwą. Nie należy zapominać także o odpowiednio wyprofilowanej wkładce wewnętrznej. Przed zakupem sprawdźmy, czy w przedniej części jest odpowiednia ilość miejsca dla paluszków, aby mogły swobodnie się poruszać w tym konkretnym modelu. 

Dziecięce buty sportowe – cena

Cena butów sportowych jest zazwyczaj wyższa niż zwykłych butów do chodzenia na co dzień. Jednak kwota, którą musimy przeznaczyć na zakup, jest najczęściej związana z dobrą jakością obuwia. Najlepszym rozwiązaniem są buty sportowe wykonane z naturalnej skóry lub ekologicznych materiałów. Warto pamiętać o tym, aby wybrany przez nas model posiadał także mocne szwy. To właśnie dzięki nim, para nie będzie się tak szybko zużywała i z pewnością posłuży dziecku dłużej. 

Jaki materiał będzie najlepszy? 

Buty sportowe dla dzieci powinny być wykonane z lekkich i oddychających materiałów. Warto zwracać uwagę także na wysokogatunkowe tkaniny. Dzięki temu zapewnimy dziecięcej stopie odpowiednią cyrkulację powietrza i ciągły przewiew. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest kolor tworzywa. Niestety białe lub beżowe obuwie będzie łatwo się brudzić, zwłaszcza podczas wycieczek i zabaw ruchowych. 

Co wybrać – sznurówki czy rzepy? 

Wiele rodziców zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem są sznurówki, czy rzepy. Dziecięce buty na rzepy mają bardzo dużo zalet. Są nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko, nawet podczas intensywnej zabawy nie potknie się o rozwiązaną sznurówkę. Decydując się na model wiązany, warto mieć na uwadze jakość sznurówek. Najlepsze będą te wykonane z poliestru, które charakteryzują się wysoką odpornością na zrywanie i przecieranie. 

Buty adidas dla dzieci to nieco większy wydatek, jednak z pewnością jest to inwestycja w przyszłość. Odpowiednio dobrany model z pewnością posłuży naszemu maluchowi na dłużej,i co więcej zagwarantuje mu odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here