Wkładki patentowe do drzwi

Włamanie do mieszkania to bardzo nieprzyjemne wydarzenie. Dlatego warto zabezpieczyć swój dom przed złodziejami. Oczywiście warto zainwestować w dobre drzwi antywłamaniowe. Kolejna rzecz, która pozwoli zabezpieczyć dobytek, to specjalistyczne wkładki patentowe do zamków. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

  1. Wkładka patentowa – co to jest?
  2. Zalety wkładek patentowych
  3. Wybór wkładki patentowej

Wkładka patentowa – co to jest?

Standardowe zamki nie zapewniają maksymalnego bezpieczeństwa, nawet jeśli zamontowaliśmy antywłamaniowe drzwi z najmocniejszych surowców. Dlatego warto wyposażyć drzwi we wkładki zamków patentowe dostępne na stronie: http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/wkladki-patentowe-atestowane. Każda część wkładki patentowej wykonana jest z niezwykle trwałego materiału. Najcześciej wykorzystuje się stal hartowaną, która jest bardzo odporna na ingerencję mechaniczną oraz przewiercenia. Wewnętrzne cylindry wkładek mają bardzo skomplikowaną budowę, dzięki temu nawet wprawny włamywacz będzie miał trudności z pokonaniem tak mocnej bariery. Wkładki są również zabezpieczone przed wyrwaniem. Obecnie najpopularniejsze są tak zwane wkładki bębenkowe posiadające specjalny atest.

Każdy klucz do wkładki patentowej dorabiany jest indywidualnie tylko i wyłącznie na podstawie karty bezpieczeństwa. Podobny system zabezpieczenia dotyczy wykonania dodatkowej wkładki. Jest to potrzebne w miejscach, gdy jeden klucz pasuje do jednego zamka – najczęściej robi się tak w zakładach pracy.

Zalety wkładek patentowych

Największą zaletą profesjonalnych wkładek jest ich niezawodność. Dodatkowo produkty te są odporne na płomienie, co przydaje się na wypadek pożarów. Większość producentów zapewnia klientom kilkuletnią gwarancję. Dzięki temu możemy liczyć na pomoc w montażu lub wsparcie przy wystąpieniu problemów. Materiały, z których wykonano poszczególne modele, odznaczają się trwałością i bardzo wysoką odpornością na korozję i uszkodzenia mechaniczne. To zapewnia maksimum bezpieczeństwa domownikom oraz całemu naszemu dobytkowi. Te cechy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup atestowanej wkładki patentowej do drzwi wejściowych.

Wybór wkładki patentowej

Aby wybrać odpowiedni model wkładki, należy ją zmierzyć. Istotne są dwa wymiary:

  • długość wkładki mierzona od strony zewnętrznej do osi śruby mocującej,
  • długość od strony wewnętrznej do osi śruby.

Każdy model w opisie ma podane właśnie te parametry (na przykład RPE 01 40/40). Dokładne określenie wymiaru pozwoli na zakup pasujących elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here