Włosy wymagają umycia

Prysznic i mycie włosów to dla każdego codzienny rytuał, jednak życie lubi pisać różne scenariusze i nie zawsze uda nam się go zrealizować. Dlatego warto mieć kosmetyki na awaryjne sytuacje, które pozwolą zawsze czuć się świeżo, czysto i pewnie niezależnie od sytuacji!

Jak sobie poradzić z nieświeżą fryzurą przy braku czasu?

Najlepszym sposobem na odświeżenie fryzury jest oczywiście dokładne umycie włosów, nałożenie odżywki i spłukanie ich chłodną wodą. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Bywają sytuacje, kiedy musimy nagle wyjść z domu, a fryzura ewidentnie wymaga odświeżenia. Zdarza się też tak, że po przebudzeniu zwyczajnie nie ma czasu na umycie włosów i trzeba się ratować ekspresowymi sposobami. Najlepszy suchy szampon to taki, który pozwoli szybko zniwelować nadmiar sebum na włosach, a przy tym pozostawi włosy świeżo pachnące i uniesione u nasady. Zawsze warto mieć przy sobie suchy szampon – w torebce lub na półce w łazience – i tym samym zawsze mieć ekstra patent na świeże włosy, nawet gdy sytuacja nie pozwala ich umyć!

Prawidłowe stosowanie suchego szamponu

Suchy szampon jest to bardzo miałki proszek wytworzony z substancji pochłaniających nadmiar łoju, najczęściej ze skrobi ryżowej lub talku. Dodatkowym składnikiem w tym kosmetyku są substancje zapachowe, które osadzają się na włosach, oraz substancje odżywiające włosy i sprawiające, że ładnie się prezentują – na przykład witaminy. Suchy szampon błyskawicznie wchłania nadmiar sebum, a do tego pozostawia po sobie piękny zapach. Najlepszy suchy szampon będzie miał odpowiednią konsystencję i skład, które pozwolą na szybkie eliminowanie nieświeżego wyglądu, a przy tym nie pozostawiają na włosach białego proszku, który wygląda jak siwizna. Aby właściwie zastosować suchy szampon, należy spryskać nim dokładnie włosy, szczególnie przy skórze głowy, jednak bez przesady – nadmiar proszku na włosach będzie trudny do usunięcia i może dać wręcz odwrotny efekt do zamierzonego. Po wchłonięciu nadmiaru sebum należy proszek dokładnie wyczesać, a następnie normalnie ułożyć fryzurę. Taki sposób zapanowania nad włosami w niesprzyjających warunkach wydaje się dużo wygodniejszy, niż przykrywanie głowy czapką z daszkiem lub ciasne związywanie włosów w koczek, aby zbytnio nie epatować fryzurą i nie zwracać uwagi na jej niezbyt świeży wygląd. Suchy szampon dobrej marki pozwoli ekspresowo odświeżyć fryzurę, ale nie zastąpi mycia włosów! Może jednak odroczyć konieczność ich umycia o nawet kilkanaście godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here