Wstążki i tasiemki do dekorowania

Materiałowe ozdoby są bardzo często używane w dekoratorstwie wnętrz, we florystyce, są nieodłącznym elementem przystrajania stołów weselnych i sal, w których odbywają się uroczystości, ale również znalazły zastosowanie w pakowaniu prezentów. Taśmy ozdobne stanowią element przystrajania strojów, często spotkać je można w elementach odzieży damskiej lub dziecięcej. Wstążki tasiemki dostępne są w wielu kolorach, co pozwala użyć ich niemal do każdego projektu. Poniżej najciekawsze zastosowanie materiałowych tasiemek ozdobnych.

Wstążki, tasiemki i kokardki dekoracyjne we florystyce

Florystyka to sposób układania kwiatów i kompozycji naturalnych. To wszelkiego rodzaju bukiety, wieńce i żywe ozdoby na stoły. To również finezyjne ozdobny samochodów nowożeńców lub włosów panien młodych. Roślinność bardzo lubi towarzystwo materiałowych wstążek tasiemek. Ich lekkość, zwiewność oraz elegancki wygląd podkreślą każdą kompozycję kwiatową niezależnie od jej przeznaczenia. Wstążki i tasiemki są używane do przystrajania bukietów. Za ich pomocą można udekorować również koszyczki, słoje z kwiatami lub wieńce bożonarodzeniowe, które wiesza się na drzwiach. Wstążki pomogą również zapakować prezent, ozdobią koszyk ze smakołykami wręczany bliskiej osobie. To również element często wykorzystywany w jubilerstwie.

Wstążki tasiemki w pracowni krawieckiej

Tasiemki ozdobne są bardzo często używane do przystrajania strojów. Są niezbędnym elementem w wiankach komunijnych, ale również w sukienkach dziecięcych. Wstążki tasiemki, takie jak np. https://www.decopak.pl/wstazki-tasiemki-cat-238 można również znaleźć w torebkach, a nawet jako element obuwia, z powodzeniem zastępują sznurowadła, wiąże się je również na kostkach oraz na łydkach, co pozwala stworzyć oryginalny styl. Wśród wstążek tasiemek używanych w ubraniach, dużą popularnością cieszą się szerokie taśmy, z których tworzy się efektowne kokardy wiązane w talii. To ciekawy element strojnych sukien balowych dla dziewcząt.

Wstążki i tasiemki w grach oraz w zabawach

Wstążki tasiemki są używane głównie do przystrajania i dekorowania wyrobów, prezentów i ubrań, ale również dzieci uwielbiają wykorzystywać je do zabawy. Za pomocą kolorowych wstążek i tasiemek dzieci tworzą piękne kokardki, ozdabiają choinki bożonarodzeniowe lub tworzą własnoręczne ozdoby dla bliskich. To również element, który używany jest do gier miejskich i przyrodniczych. Za pomocą kolorowych wstążek oznacza się trasę podczas obozów harcerskich lub w czasie wyścigów i biegów na orientację. Szerokie tasiemki w jaskrawych barwach są używane także do wyznaczania różnych drużyn, które rywalizują ze sobą podczas szkolnych zawodów sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here