Wyjazd na narty do Francji

Pogoda w polskich górach bardzo często zaskakuje turystów w sezonie zimowym. W konsekwencji tego amatorzy białego szaleństwa nie mają okazji w pełni cieszyć się dostępnością stoków narciarskich.

Alternatywnym wyjściem z tej sytuacji jest pobyt w kurortach alpejskich, gdzie zawsze można liczyć na obficie ośnieżone stoki narciarskie, które dodatkowo są zawsze perfekcyjnie przygotowane na przyjazd turystów. Jeśli poszukujemy miejsca, gdzie miło będziemy mogli spędzić czas i jednocześnie nie wydamy na pobyt zbyt dużej sumy, powinniśmy swoją uwagę skierować na francuskie Alpy. Tutaj możemy liczyć na tanie, choć nie niewielkie apartamenty, które czekają na nas w sezonie. Oczywistą sprawą jest jednak to, że wyjazd na narty do Francji powinniśmy wtedy odpowiednio wcześnie zaplanować, aby móc znaleźć zakwaterowanie po atrakcyjnych cenach. Za niewielką kwotę możemy spędzić czas w pokojach 4 lub 6 osobowych. Do naszej dyspozycji znajdzie się wtedy niewielki aneks kuchenny, toaleta, łazienka czy też stół.

Stoki narciarskie we Francji są zawsze perfekcyjnie przygotowane, co jest chyba największą zaletą wyjazdu w Alpy. Znajdziemy tutaj kilkaset kilometrów tras, które możemy dopasować do poziomu swoich umiejętności. Są one położone przeważnie w bardzo malowniczych miejscach, co daje jeszcze większą przyjemność szusowania po nich. Co ciekawe, dla amatorów białego szaleństwa i większej dawki adrenaliny mamy dobrą wiadomość. We Francji możliwe jest szusowanie również poza oficjalnymi trasami. Należy pamiętać, że podejmujemy taką decyzję na własną odpowiedzialność.

Na narty we Francji dobrze jest wyjechać z biurem podróży. Pomimo tego, że naliczają one sobie marżę, to i tak są one niezwykle konkurencyjne jeśli chodzi o cenę. Szukanie odpowiedniego dla siebie zakwaterowania na własną rękę jest nie tylko czasochłonne, ale też bardzo często kończy się niepowodzeniem. Dodatkową barierą w samodzielnym poszukiwaniu jest fakt, że wielu lokalnych właścicieli pensjonatów czy też hosteli nie posługuje się językiem angielskim na komunikatywnym poziomie, co znacznie utrudnia rezerwację.

Wiele pożytecznych informacji na temat ciekawych miejsc na narty w Alpach znajdziemy na blogach turystycznych oraz blogach poświęconych narciarstwu. Fora podróżnicze są też doskonałym źródłem informacji na temat ciekawych zakątków, gdzie panują doskonałe warunki do jazdy na nartach. Jednocześnie znajdziemy tam też wiele ciekawych informacji na temat niedrogich restauracji dostępnych w okolicy. Warto więc wybrać się na narty do Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here