Zaparcia doraźne

Trudności z wypróżnianiem, określane mianem zaparć, to dolegliwość, z którą każdego dnia mierzy się wiele osób. Zaleganie treści pokarmowych jest nie tylko źródłem dużego dyskomfortu, ale może też przyczyniać się do rozwoju poważniejszych schorzeń. Długotrwałe zaparcia wymagają konsultacji lekarskiej i ustalenia przyczyny odpowiedzialnej za ich powstawanie, co umożliwi wdrożenie odpowiednich metod leczenia. Co jednak w przypadku zaparć doraźnych, występujących sporadycznie? Poszukajmy odpowiedzi.

Czym są zaparcia doraźne?

Jak wyżej wspomniano, zaparcia to nic innego jak trudności z wypróżnianiem, które mogą mieć różną przyczynę. Zdarza się, że dolegliwość ta z różnym stopniem nasilenia utrzymuje się przez długi czas. W takiej sytuacji poza zastosowaniem domowych sposobów walki z zaparciami konieczna jest wizyta u specjalisty, który zleci odpowiednie badania, które umożliwią znalezienie źródła problemu i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Zaparcia mogą też pojawiać się sporadycznie. Wówczas najczęstszą przyczyną ich występowania jest niewłaściwa dieta, uboga w produkty zawierające błonnik, często oparta na tłustych potrawach i żywności wysokoprzetworzonej. Doraźne trudności z regularnym wypróżnianiem się mogą pojawiać się także na skutek zbyt małej ilości ruchu. Zmniejszona aktywność fizyczna sprzyja bowiem zaleganiu treści pokarmowych. Jeżeli zaparcia pojawiają się rzadko i nie towarzyszą im niepokojące symptomy mogące świadczyć o poważnych zaburzeniach ze strony układu pokarmowego, wystarczające w ich zwalczaniu mogą okazać się domowe sposoby.

Xenna – herbata na zaparcia

Do walki z zaparciami poza zmianą nawyków żywieniowych warto wykorzystać również środki przeczyszczające, zawierające składniki naturalne. Jednym z nich jest Xenna na zaparcia.

Xenna to lek, który dzięki zawartości odpowiednich składników pochodzenia naturalnego usuwa masy kałowe. Co istotne, nie powoduje dodatkowych dolegliwości w postaci chociażby silnych skurczów. Xenna działa już po kilku godzinach.

Dostępne są dwa warianty produktu – w łatwych do połknięcia tabletkach oraz w formie przyjemnej do wypicia herbaty. Xenna herbata to bogaty w zioła napar, który pobudza perystaltykę jelit, skracając w ten sposób pasaż treści pokarmowych. Dodatkowo zawarte w nim związki magazynują wodę w świetle jelita grubego, ułatwiając w ten sposób wypróżnianie.

Xenna herbata nie działa w sposób gwałtowny, co mogłoby być dodatkowym źródłem dyskomfortu. Lek działa 8–10 godzin po wypiciu. Warto stosować go na noc. Lek może być stosowany przypadku doraźnych zaparć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here