Pożyczka pod zastaw auta

Pożyczka pod zastaw samochodu to zobowiązanie, które może zainteresować osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki, ale ich zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać zwykły kredyt gotówkowy w banku. W przypadku takiej pożyczki zabezpieczeniem jest auto pożyczkobiorcy, a na czas spłaty własność pojazdu jest przeniesiona na firmę pożyczkową.

Pożyczka pod zastaw auta jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy zajmować się zbyt wieloma formalnościami w celu uzyskania kredytu. W przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych zabezpieczeniem są najczęściej zarobki kredytobiorcy. Z kolei w przypadku pożyczki pod zastaw auta o wiele bardziej liczy się wartość pojazdu, którego właścicielem jest pożyczkobiorca. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zobowiązaniu i czy można otrzymać je, nawet mając negatywne wpisy w BIK? Odpowiadamy.

Pożyczka pod zastaw auta – podstawowe informacje

Tak jak już zostało wspomniane we wstępie, pożyczka pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ jest dobrym rozwiązaniem dla osób z niską zdolnością kredytową oraz dla tych pożyczkobiorców, którzy nie chcą załatwiać zbyt wielu formalności, aby uzyskać dodatkową gotówkę. W przypadku tego typu zobowiązania nie jest bowiem konieczne załatwianie zaświadczenia od pracodawcy o dochodach czy nawet posiadanie dobrej zdolności i historii kredytowej.

Obecnie bez większego problemu w ofertach prywatnych firm pożyczkowych można znaleźć pożyczki pod zastaw samochodu. Jest to typ zobowiązania, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją dostępność, dla osób, które nie miałyby szans na uzyskanie zwykłego kredytu w banku. Często po taką pożyczkę sięgają osoby, wobec których jest prowadzone postępowanie komornicze. Jak wiadomo, prywatne firmy pożyczkowe nie stawiają przed swoimi klientami aż tak dużych wymagań, jak banki, dlatego jest to dobre miejsce, jeśli chcesz szybko i sprawnie otrzymać dodatkowe pieniądze.

Umowa pożyczki pod zastaw auta nie różni się znacząco od umowy zwykłej chwilówki. Jedyną różnicę stanowi fakt, że do umowy są dołączane dwa dodatkowe dokumenty: umowa przewłaszczenia samochodu i pełnomocnictwo upoważniające firmę pożyczkową do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu.

Kto może uzyskać pożyczkę pod zastaw auta?

Taką pożyczkę może uzyskać osoba, która: jest pełnoletnia, posiada ważny dowód osobisty i jest jedynym właścicielem pojazdu, który ma zostać zastawiony. Każda firma pożyczkowa ma własną listę kryteriów, które musi spełnić klient, aby uzyskać zobowiązanie jednak te trzy punkty, trzeba spełnić praktycznie w każdej instytucji finansowej. Co ważne o pożyczkę pod zastaw auta można ubiegać się, nawet mając negatywne wpisy w BIK. Oznacza to więc, że nawet jeśli mamy zaległości w spłacie kredytów i pożyczek, które zostały odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej, to dalej mamy szansę na uzyskanie niezbędnych środków finansowych. Pomóc nam w tym może także doradca kredytowy Habza Finanse, który znajdzie najlepszą ofertę i pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here