Żel do mycia twarzy

Cera wolna od niedoskonałości to marzenie wielu osób – niezależnie od płci czy wieku. Często staramy się zapobiec pojawieniu się na jej powierzchni wyprysków, zaskórników czy też stanów zapalnych, które wyglądają nieestetycznie. Ponadto nierzadko powodują one dolegliwości bólowe. Jak zapobiec ich powstawaniu? Jednym z najważniejszych etapów w codziennej rutynie pielęgnacyjnej jest oczyszczanie skóry twarzy. W tym celu warto sięgnąć po żel do mycia skrojony na miarę jej potrzeb. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Żel do twarzy a rodzaj cery

Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze żelu do mycia twarzy jest rodzaj naszej skóry. Cera mieszana, tłusta, ze skłonnościami do niedoskonałości będzie wymagała stosowania nieco innych składników aktywnych niż cera sucha, wrażliwa czy alergiczna.

W przypadku cery tłustej i trądzikowej często popełniamy podstawowy błąd, jakim jest sięganie po zbyt agresywne produkty zawierające mocne detergenty, alkohol czy też silne kwasy. Są to substancje, które owszem, skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia w postaci m.in. nadmiaru sebum czy resztek makijażu, ale przy okazji przyczyniają się do naruszenia naturalnej warstwy wodno-lipidowej skóry.

Jeśli mamy do czynienia ze skórą suchą, niezwykle ważne jest postawienie na żel do mycia twarzy, który delikatnie ją oczyści, ale nie pogorszy jej kondycji. Należy szukać w nich substancji, które usuwają cząsteczki brudu z powierzchni skóry, ale jednocześnie działają kojąco i intensywnie ją nawilżają.

Żel do mycia twarzy – zapachowy czy bezzapachowy?

Na rynku znajdziemy coraz więcej produktów dedykowanych oczyszczaniu twarzy – zarówno w formie żelu, jak i delikatnej pianki. Przy wyborze kosmetyku skrojonego na miarę potrzeb naszej cery należy zwrócić uwagę na jego zapach. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą i skłonną do alergii, trzeba unikać preparatów zawierających sztuczne substancje zapachowe. Z czasem mogą zacząć one uczulać, a co za tym idzie, przyczyniać się do pogorszenia stanu cery.

Zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest bezzapachowy żel do mycia twarzy. Daje większe bezpieczeństwo podczas stosowania zarówno rano, jak i wieczorem. Po tego typu produkty powinni sięgać posiadacze skóry alergicznej, wrażliwej czy suchej, ale równie dobrze spiszą się jako element rutyny pielęgnacyjnej cery mieszanej czy też tłustej.

Żel do twarzy – jaka konsystencja?

Dobry żel do twarzy powinien wyróżniać się lekką formułą, która zagwarantuje nie tylko dogłębne oczyszczanie skóry i porów, ale również optymalną wydajność. Warto sięgnąć po kosmetyki, które po zmieszaniu z niewielką ilością wody łatwo się pienią, ale nie pozostawiają nieprzyjemnego filmu na skórze. Po użyciu niektórych produktów można mieć wrażenie, że cera wciąż jest nieświeża i nieprzygotowana na przyjęcie kolejnej dawki dziennej lub wieczornej pielęgnacji.

Żel do mycia twarzy – niekomedogenny

Wiele osób po zmianie żelu do twarzy zmaga się z nie lada problemem, jakim są pryszcze, jak również zatkane pory. Zaskórniki otwarte na nosie, brodzie i w innych okolicach strefy T nie wyglądają zbyt estetycznie, jednak to może nie być koniec naszych kłopotów z cerą. Przy nieodpowiednio dobranej pielęgnacji lub próbach i samodzielnego wyciskania może dojść do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji – wyprysków ropnych. Jak temu zapobiec? Należy postawić na produkt niekomedogenny, który dodatkowo pozostawia skórę nawilżoną, gładką i bez podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here