Zima w Alpach

Alpy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków, którzy chętnie odwiedzają włoskie, szwajcarskie, francuskie oraz austriackie kurorty narciarskie. Początkujących fanów zimowych urlopów w górach może jednak nieco przytłoczyć bogactwo wyboru oraz organizacja zagranicznego wyjazdu. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas przygotowań do wyprawy w Alpy.

Zaufaj profesjonalistom

Dobrym rozwiązaniem dla mniej doświadczonych fanów narciarstwa, wybierających się w Alpy po raz pierwszy oraz zabieganych osób może okazać się powierzenie organizacji wyjazdu profesjonalistom. Tanie wyjazdy na narty w Alpy to ważna część oferty firmy WinterEvent, która stara się zapewnić mnóstwo atrakcji oraz dopasować program do potrzeb każdego uczestnika. Skorzystanie z takiej oferty może znacząco zwiększyć szanse na udany urlop w Alpach.

Podczas przygotowań do wyjazdu warto wziąć pod uwagę wiek, doświadczenie oraz kondycję fizyczną wszystkich osób. Rodzinom z dziećmi może przypaść do gustu ośrodek narciarski z szerokim wyborem tras dla początkujących oraz dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Z kolei doświadczeni narciarze mogą udać się do kurortów specjalizujących się w trudniejszych trasach, wspinaczce oraz trekkingu.

Pomyśl o atrakcjach poza stokiem

Dzień na stoku może być naprawdę męczący i często skończyć się zaśnięciem o naprawdę wczesnej godzinie. Jeśli jednak uczestnikom wyjazdu zostanie odrobina sił, to warto udać się na zwiedzanie okolicy, smaczny obiad w restauracji z regionalnymi daniami czy też szaloną imprezę do rana. Warto pamiętać, że brak dodatkowych atrakcji może zupełnie zrujnować urlop i stać się przyczyną niepotrzebnych konfliktów.

Podczas pobytu w Val di Sole można wybrać się do miejscowości Pajo z wodami termalnymi, natomiast podczas urlopu w miejscowości Bardonecchia warto odwiedzić znajdujący się w odległości zaledwie 100 kilometrów Turyn. W przypadku rodzin z dziećmi w programie ferii można umieścić jazdę na łyżwach, wizytę na farmie zwierząt lub wypad do aquaparku. Świetnym pomysłem może być również udział w festiwalu muzycznym lub kibicowanie podczas zawodów narciarskich.

Nie zapomnij o chwili relaksu

Jazda na nartach to wymagający sport, który może dać nieźle popalić zwłaszcza mniej wysportowanym osobom. Po szaleństwach na stoku warto rozważyć wizytę w luksusowym SPA lub gabinecie masażu. Wieczór w takich miejscach może przyspieszyć regenerację mięśni, pomóc zapomnieć o stresie związanym z pracą czy też wpłynąć korzystnie na związek. Odprężone ciało i umysł to gwarancja udanego urlopu.

Podczas wyjazdu z WinterEvent warto pamiętać o regularnych posiłkach, które zapewnią energię do pokonywania kolejnych tras. Świetnym sposobem na wieczorny relaks może być wizyta w restauracji serwującej lokalne przysmaki czy też romantyczna kolacja przy lampce wina. Zimowy urlop w Alpach to także świetna okazja do przywiezienia do Polski pięknej opalenizny – promienie słoneczne najłatwiej złapać we Włoszech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here