sportowa bielizna

Bielizna to część garderoby, na którą przy doborze outfitu do ćwiczeń często nie zwracamy większej uwagi – myślimy o wygodnym ubraniu, zdrowej diecie i obuwiu, ale to właśnie bielizna jest tym szczegółem, który może zaważyć na komforcie. Sport to nie tylko regularny ruch i dieta dostosowana do rodzaju wysiłku – bardzo ważny jest komfort, dlatego dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej sportowej bieliźnie.

Bokserki i szorty to nie wszystko

Myśląc o bieliźnie sportowej najczęściej wyobrażamy sobie męskie bokserki, krótkie spodenki i biustonosz sportowy. Choć bez wątpienia są to podstawowe elementy sportowej garderoby, to jednak należy też zwrócić uwagę na inne produkty, które mogą poprawić komfort podczas wykonywanych ćwiczeń – bez względu na to, czy jesteśmy na siłowni, biegamy na świeżym powietrzu albo ćwiczymy w domu.

Nie bez znaczenia są funkcyjne koszulki czy spodnie. To właśnie one mają za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i absorbowanie potu. Bielizna funkcyjna jest idealna nie tylko do ćwiczeń w fitness klubie, ale doskonale spełniają swoją funkcję przy takich sportach jak narciarstwo, jazda na rowerze, piesze wycieczki górskie, bieganie i wiele innych aktywności.

Zwróć uwagę na materiał – bawełna nie zawsze jest najlepszym wyborem

Choć bawełna uważana jest za jeden z najlepszych materiałów, to w przypadku bielizny sportowej nie do końca się sprawdza. Dzieje się tak, ponieważ, pomimo dobrych właściwości absorbujących, materiał ten nasiąka, szybko przylepia się do skóry i obniża tym samym naszą wydajność, o higienie nie wspominając.

sport

Warto więc wybrać materiały, które zapewnią komfort nawet podczas uprawiania najbardziej wymagających dyscyplin sportowych – doskonałą alternatywą są bokserki męskie bambusowe lub bielizna z materiałów łączonych – różne części ciała mają bowiem różne potrzeby. Jakie materiały powinny zwrócić naszą uwagę?

  • Supplex poliamidowy
  • Poliester
  • Lycra
  • Włókna bambusowe

Dopasuj bieliznę do rodzaju sportu

Przy wyborze bielizny i odzieży sportowej, podstawowym kryterium powinien być zawsze komfort. Sama bielizna musi idealnie absorbować pot, zatrzymywać nieprzyjemny zapach i dbać o prawidłową termoregulację ciała. Krótko mówiąc, nie powinna nas uciskać ani przeszkadzać, ale pomagać w utrzymaniu komfortu bez względu na rodzaj aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia jest też fason, dlatego poleca się bieliznę bezszwową. Kobietom natomiast poleca się wypróbowanie damskich bokserek, które stają się coraz bardziej popularne, dzięki swoim praktycznym właściwościom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here