A może wypożyczyć busa na weekend za miastem

Nie tylko względy bezpieczeństwa, ale i wygoda oraz ceny, sprawiają, że znacznie łatwiej jest zorganizować kilkuosobowy wypad w weekend za miasto niż wybierać się na drogą wycieczkę do jednej z europejskich stolic. 

Wypad ze znajomymi za miasto powinien być przede wszystkim możliwy do zorganizowania spontanicznie. Do tego nie zaszkodzi, jeśli wszyscy uczestnicy dotrą na miejsce szybko, bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów. I w ten właśnie sposób można zorganizować wypad do oddalonego o kilkaset kilometrów urokliwego miejsca busem. 

Wynajem busów – co musisz wiedzieć?

Pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką trzeba przed wyjazdem ustalić to liczba uczestników wycieczki. W ofercie większości dobrych wypożyczalni samochodów możemy spodziewać się busów, które bez przeszkód pomieszczą 8-9 osób. Do tego oczywiście dochodzi spora, zakładająca stosowny bagaż przestrzeń bagażowa. Nie warto decydować się na podróż busem, jeśli jesteśmy osobami, które nigdy z większym niż osobowy samochodem nigdy nie miały do czynienia. Dobierając samochód do swoich potrzeb, koniecznie weźmy pod uwagę również wyposażenie samochodu jak klimatyzację, czujniki parkowania, ESP czy ABS. Co ciekawe, jeśli nie mamy ochoty samodzielnie prowadzić busa, możemy zdecydować się na opcję wynajmu z kierowcą. 

Wynajem busa – koszty, dokumenty

Oczywiście, by wypożyczyć busa trzeba mieć prawo jazdy. Nie trzeba jednak się martwić, nawet duże busy są pojazdami, które może prowadzić kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B. Co więcej, osoba wynajmująca wcale nie musi być kierowcą, wystarczy, że wskaże kierowcę w sporządzanym podczas podpisywania umowy najmu protokole zdawczo-odbiorczym. Oczywiście musimy podczas podpisywania umowy móc wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem. W każdej umowie najmu wskazane zostają ogólne warunki na jakich zgadzamy się wypożyczyć samochód. Mamy więc określone to, w jaki sposób tankować paliwo, jak go zabezpieczać przed kradzieżą czy w jaki ogólny sposób obsługiwać pojazd.

Koszty wypożyczenia zależą oczywiście od długości wynajmu czy miejsca wypożyczenia. Jednak możemy się spodziewać ceny od 300 zł za dobę wynajmu ekonomicznego busa do około 400 zł za 9-osobowy samochód z wyposażeniem luksusowym. Oczywiście do tej ceny należy doliczyć opłatę serwisową oraz koszt kaucji, który będzie się różnił w zależności od regionu Polski.

Jak i gdzie wybrać się na weekend z przyjaciółmi?

Mazury, Bieszczady, a może wybrzeże? Planując kilkudniowy wypad, przede wszystkim mierzmy siły na zamiary. Planowanie kilkugodzinnej trasy busem niekoniecznie musi się sprawdzić. By było wygodnie i komfortowo, nie powinniśmy spędzić w samochodzie więcej niż 4-5 godzin podczas podróży w jedną stronę. Wybierajmy miejsca nieoczywiste, jeszcze nie do końca odkryte i oczywiście dostosujmy jakość dróg, jakimi tam dojedziemy do możliwości wypożyczonego przez nas samochodu. Tak, by nie okazało się, że nasz 9-osobowy bus będzie musiał brodzić gdzieś na bezdrożach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here