Zabawka dla kota

Kot to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych. Wydaje się, że jest mniej problematyczny od psa; w końcu nie wymaga od nas długich spacerów, załatwia się do kuwety, oczekuje mniej zainteresowania. Czy jednak z jego posiadaniem nie wiążą się inne trudne kwestie? Są to zwierzęta, które bywają aktywne w nocy. Czasami zdarza się to mimo próby dostosowania go do naszego rytmu dnia. Ten miły czworonóg potrafi obudzić swojego opiekuna o trzeciej w nocy i zachęcać do zabawy. Oczywiście można temu w pewien sposób zaradzać. Zabawki dla kota z oferty Kekeo.pl są w stanie zapewnić naszemu zwierzakowi wystarczającą ilość aktywności w dzień, dzięki czemu noc jest dużo spokojniejsza.

Jakie aktywności zapewnić naszemu zwierzakowi?

Najlepszymi zabawkami dla kota spalającymi energię są przede wszystkim wędki i wskaźniki laserowe. Dzięki takim atrakcjom, nasz czworonóg ma możliwość wybiegania się w domu lub na podwórku. Spełnia to jego pierwotne instynkty, których niestety nie może realizować w naturze. Kot, jako myśliwy, musi mieć zapewnione atrakcje, które pozwalają mu rozwijać zapotrzebowanie na polowania. Takie zabawy przez długi czas zajmują i zadowalają naszego pupila, oraz sprawiają, że robi się spokojniejszy. Zabawki dla kota z oferty Kekeo.pl to także grzechotki i maskotki. Sprawdzają się szczególnie w przypadku młodych kociąt, które mają potrzebę posiadania czegoś miękkiego, co przypomina im futerko matki. Dobrym pomysłem są piłki wypełnione kocimiętką lub zabawki do gryzienia, pozwalające zahamować ból rosnących ząbków u młodych kotów.

Czy zabawy intelektualne potrafią zmęczyć?

Wbrew pozorom to nie zabawy fizyczne najbardziej męczą naszego czworonoga, a psychiczne, podczas których musi wysilić się intelektualnie. Zabawki dla kota z oferty Kekeo.pl to szeroki wybór atrakcji edukacyjnych i interaktywnych. Dobrym pomysłem jest na przykład zakup piramidy na przysmaki. Nasz kot musi wykazać się sprytem i obrócić zabawkę w ten sposób, aby wypadały z niej smakołyki. Ciekawym rozwiązaniem są także tory do gonienia piłeczki – nasz czworonóg na pewno będzie zachwycony! W końcu kot to przede wszystkim dobry obserwator i myśliwy.

Pamiętajmy, że każdy kot potrzebuje aktywności fizycznych. Oczywiście są osobniki mniej i bardziej leniwe, ale nawet typowy kanapowiec, będzie potrzebował od czasu do czasu skorzystać z zabawek dla kotów. Nie uzależniajmy zwierząt od nas i nie sprawiajmy, aby stuprocentowo dopasowywały się do naszego stylu życia. One zawsze będą nieco inne i będą miały inne zapotrzebowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here