Alkohol na prezent
źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: Africa Studio

Szukając pomysłu na prezent, często zastanawiamy się nad zakupem alkoholu. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to uniwersalny i elegancki prezent, który sprawdzi się na wiele okazji. Czy tak rzeczywiście jest i czy każdego rodzaju alkohol można potraktować jako dobry prezent?

Kiedy alkohol na prezent jest dobrym pomysłem?

Butelka dobrego alkoholu jest dobrym upominkiem nie tylko dla prawdziwych koneserów. Sprawdzi się również jako miły podarunek dla każdego, kto lubi uraczyć się lampką ulubionego wina lub szklanką wybornej whisky. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie wręczać jej osobom zupełnie obcym (nie znamy przecież ich oczekiwań co do ulubionego gatunku) i nie sięgać po alkohole z niższej półki cenowej. Nie każdy alkohol również okaże się dobrym pomysłem na prezent. O ile dobrej jakości piwo kraftowe może być udanym upominkiem dla przyjaciela czy znajomego, o tyle wódka już niekoniecznie – jeżeli mamy jednak na myśli jakieś mocne alkohole, zdecydowanie lepszym pomysłem okaże się dobra whisky.

W jakich sytuacjach można wręczyć alkohol na prezent?

  •  alkohol na prezent ślubny – pary młode coraz częściej życzą sobie alkohol zamiast kwiatów – w takim przypadku najlepiej sprawdza się oczywiście dobre wino na prezent;
  • dla prawdziwego amatora dobrych alkoholi – tu sprawdzi się dobrej jakości whisky czy brandy;
  • jako forma podziękowania – jest to co prawda dość ryzykowne, bo w niektórych sytuacjach może zostać odebrane jako forma łapó Trzeba więc wiedzieć komu i w jakiej sytuacji zamierzamy wręczyć alkohol w formie podziękowania. Dla zupełnie obcej nam osoby raczej nie będzie to dobre rozwiązanie;
  • jako dodatek do prezentu – dobre wino czy butelka whisky bardzo często traktowane są jako uzupełnienie podarunku. Sam alkohol to często zdecydowanie za mało, ale już w towarzystwie książki czy kwiatów stanowi wartościowy prezent;
  • kiedy wręczamy alkohol własnej produkcji – domowej produkcji wino czy nalewka będą świetnym pomysłem na prezent dla rodziny, przyjaciół i bliskich nam osób.

Wino na prezent – jakie wybrać?

Jeżeli obdarowywana przez nas osoba posiada już jakąś wiedzę na temat win, wybierajmy raczej te czerwone. Dobre wino wytrawne na prezent powinno pochodzić ze szczepów takich jak Cabernet Sauvignon, Merlot czy Malbec. Jeżeli jednak nie znamy za bardzo gustu drugiej osoby, postawmy na delikatne wina białe – tu sprawdzi się szczep Chardonnay, a także Sauvignon Blanc. Najlepsze wino na prezent dla kobiet to z reguły to musujące, ze słynnym Prosecco na czele, zwłaszcza jeśli podarunek ma być związany z celebracją jakiegoś ważnego wydarzenia. Pamiętajmy, aby nie kupować wina z najniższej półki, zwłaszcza dla miłośnika tego rodzaju trunku – szybko dostrzeże bowiem jego słabe strony. Najlepiej udać się do sklepu winiarskiego, w którym uzyskamy fachowe doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego alkoholu.

Jaka whisky na prezent?

Dobra whisky na prezent to znacznie większy wydatek, choć dysponując już budżetem 100 zł można kupić jakościowy alkohol. Warto przyjrzeć się whisky typu blended – w tej kategorii sprawdzą się na przykład: Ballantine’s, Chivas Regal czy Johnnie Walker. Jeżeli chcemy przeznaczyć na prezent większą sumę pieniędzy, możemy liczyć na to, że będzie on naprawdę unikatowy – ponad 20-letnia whisky z pewnością ucieszy każdego prawdziwego konesera. Jeszcze większy budżet (ponad 300 zł) pozwoli nam na wybór butelki pochodzącej z jednej beczki, która występuje zwykle tylko w kilkuset sztukach. Przeznaczając większą kwotę na whisky, warto skorzystać z porad specjalisty, który pomoże nam wybrać odpowiedni alkohol.

Dobrej jakości, wyselekcjonowane wina, whisky i inne alkohole na prezent znajdziesz na stronie WinnicaLidla.pl.

Alkohol na prezent powinien być dobierany pod kątem kilku czynników. Ważna jest przede wszystkim okazja, relacja, jaka łączy nas z osobą obdarowywaną, a także kwota, jaką chcemy przeznaczyć na upominek. Nie kierujmy się wyłącznie wyglądem butelki – ta, mimo że ładna, wcale nie musi oznaczać dobrej jakości trunku. Najważniejsza jest przede wszystkim jakość alkoholu – i o tym pamiętajmy przy jego wyborze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here