Manicure ślubny – na co się zdecydować?

0
5359

Na Ten Dzień czeka się przez całe życie… Przygotowania potrafią trwać latami, by wszystko było tak, jak sobie to wymarzyłaś. Oczywiście, sfery emocjonalna i duchowa, związane z przeżywaniem ślubu są najważniejsze, ale nie oszukujmy się… Każda Panna Młoda chce wyglądać w tym dniu po prostu pięknie. Co istotne – pięknie nie tylko dla przyszłego męża i siebie samej, ale wszystkich gości! Wszystkie oczy są w końcu skierowane na Pannę Młodą…

Stylizacja paznokci Panny Młodej – co wziąć pod uwagę?

Jeśli stoisz aktualnie przed wyborem i szukasz inspiracji w stylizacji paznokci – nie damy Ci jednej, uniwersalnej “recepty”… Dlaczego? Każdej Pannie Młodej może się podobać w końcu coś innego. Nawet jeśli chcesz stworzyć całkowicie spersonalizowaną stylizację paznokci, warto zainspirować się tym, co już zostało wykonane. Dlatego przed wizytą w studio urody, przemyśl, co Ci się podoba. Weź pod uwagę kilka aspektów. Z pewnością ułatwi Ci to podjęcie decyzji, a stylistce – usprawni pracę.

Kolor manicure

Manicure ślubny to najczęściej jeden, wiodący kolor na paznokciach. Od wielu lat, niezmiennie stawia się na pastele – głównie: biel i róż. W największym stopniu wpływają na to kolor sukni i dodatków (chociażby bukietu). Jeśli myślisz sobie, że taka stylizacja paznokci będzie “nudna” – nic bardziej mylnego! Kolor bazowy to jedno, natomiast zdobienia czy efekty… Tu już zaczyna się robić zdecydowanie ciekawiej!

Naturalne a może jednak przedłużone?

Na co dzień nie malujesz paznokci lub używasz jedynie lakieru bezbarwnego? Takie Panny Młode najczęściej decydują się na stylizację na swojej naturalnej płytce. Kobiety zdecydowane na nieco bardziej wyrazisty efekt, chcą zazwyczaj przedłużyć paznokieć. Istnieje jeszcze trzecia grupa – przyszłe żony, które z powodu słabej płytki paznokcia podejmują decyzję o naklejeniu tipsów. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy. Ważne, żeby ta wybrana przez Ciebie spełniła Twoje oczekiwania.

Ilość zdobień

Jeśli chodzi o manicure ślubny i ilość zdobień – które znajdziesz w sklepie AllePaznokcie – to wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań. Panny Młode, które na co dzień preferują wyraziste stylizacje paznokci, najczęściej decydują się na wiele zdobień na wszystkich płytkach. Kobietom preferującym bardziej delikatny manicure, stylistki proponują na ogół zdobienie czy efekt na jednym paznokciu. W większości przypadków jest to środkowy lub wskazujący. Najrzadziej występuje ono na najmniejszym palcu. Co do zdobień, tu już możliwości są niemal nieograniczone…

Rodzaj zdobień

Mówi się, że “sky is the limit” i nie sposób się z tym nie zgodzić… Istnieje tyle opcji ślubnego manicure ze zdobieniami, że naprawdę trudno jest wybrać tylko kilka możliwości. Głęboko wierzymy, że nasze propozycje zainspirują Cię do wykonania manicure ślubnego, który zapamiętasz do końca życia.

Kryształki

Kryształki na paznokciach potrafią doskonale zastąpić nawet najpiękniejszą biżuterię. Fenomenalnie się błyszczą i połyskują. W zależności od padania światła, potrafią być mniej lub bardziej widoczne. Przyszłe Panny Młode wybierają często manicure hybrydowy na naturalnej lub przedłużanej płytce, wzbogacony o kilka kryształków na jednym lub kilku paznokciach każdej dłoni.

Wypukłe zdobienia

Muszelka, róża, sweterek… Te wypukłe zdobienia są modne nie tylko wśród przyszłych Panien Młodych, ale wielu paznokciomaniaczek. Wyglądają one fenomenalnie w połączeniu z kryształkami lub delikatnymi pyłkami. Najczęściej wykonuje się je w manicure ślubnym nie na każdym palcu, ale na niektórych – jako urozmaicenie klasycznej stylizacji.

Pyłek shimmer glam

Ten pyłek w kilka chwil odmieni całkowicie każdy manicure. Panny Młode kochają efekt, jaki pozwala on uzyskać na paznokciach. Stylizacje ślubne to przede wszystkim shimmer glam na jasnym kolorze bazowym – zdecydowanie królują tu pastele. Jeśli wciąż brakuje Ci “kropki nad i” na płytkach, możesz wzbogacić manicure, dodając na jedną/kilka płytek jeszcze delikatne, drobne kryształki. Dzięki temu uzyskasz magiczny efekt na paznokciach.

Ornamenty malowane pędzelkiem

Zdobienia wykonywane pędzelkiem to już klasyka ślubnego manicure. Wiele Panien Młodych decyduje się na kształty, nawiązujące do swojej sukni czy dodatków. Obecnie wyróżniamy dwa główne trendy – malowanie geometrycznych, regularnych kształtów lub – wręcz przeciwnie – nieregularnych, “nie od linijki”. Wszystko zależy od gustu Panny Młodej.

Stylizacja paznokci powinna być przede wszystkim “Twoja”

Pamiętaj, że wszystko to, co napisaliśmy, może Cię zainspirować, ale nie musisz się tym sugerować. Najważniejsze jest to, żebyś była w 100% zadowolona ze swojej ślubnej stylizacji paznokci. Jeśli tak będzie, wszystko inne jest nieważne. To Twój dzień – to Ty będziesz najważniejsza i najpiękniejsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here