Bank odmówił kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja jest korzystnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim obniża ona wysokość comiesięcznej raty względem sumy rat połączonych zobowiązań, dzięki czemu kredyt konsolidacyjny jest łatwy i wygodny do spłaty. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy o niego zawnioskujemy i bank odpowie nam negatywnie.

Możliwe, że się tego spodziewaliśmy albo obawialiśmy się, że tak będzie, ale bywa też, że otrzymujemy odmowę mimo całkowitej pewności, że wniosek zostanie zaakceptowany. Z czego to wynika? Co może być przyczyną odmowy przyznania kredytu konsolidacyjnego i co w takiej sytuacji robić? Odpowiedzi na te pytania zawarte są poniżej.

Jakie mogą być przyczyny odmowy kredytu konsolidacyjnego?

Przyczyn odmowy kredytu konsolidacyjnego może być wiele, począwszy od tych najbardziej banalnych i najłatwiejszych do naprawienia, po takie, które mogą być bardzo trudne do przezwyciężenia. Jedną z najpopularniejszych przyczyn odrzucenia wniosku o kredyt jest zbyt niska zdolność kredytowa.

Banki wyliczają ją na podstawie najważniejszych danych dotyczących m.in. zarobków, aktualnych zobowiązań, kosztów życia i nie tylko. Warto wskazać, że każda instytucja finansowa wylicza zdolność kredytową nieco inaczej, więc odmowa w jednym banku nie musi oznaczać odmowy we wszystkich bankach.

Poza zdolnością kredytową przyczyną odrzucenia wniosku może być także zbyt negatywna historia kredytowa w BIK-u czy obecność na liście dłużników. Z oczywistych względów banki nie są najlepiej nastawione do nierzetelnych dłużników, ponieważ udzielenie im kredytu wiąże się ze sporym ryzykiem.

Mogło się też zdarzyć, że po prostu popełniliśmy jakiś prozaiczny błąd podczas wypełniania wniosku o kredyt i to on spowodował odmowę, jak na przykład błąd w PESEL-u lub numerze dowodu osobistego czy brak jednego zera przy wysokości dochodów.

Co zrobić w razie odmowy przyznania kredytu konsolidacyjnego?

Jeśli odmówiono nam kredytu konsolidacyjnego (lub jeszcze nie zawnioskowaliśmy, ale podejrzewamy, że możemy otrzymać odmowę), jest coś, co możemy zrobić.

Chodzi oczywiście w zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, takiego jak ten, którego można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Dobrzy pośrednicy dobrze wiedzą, gdzie i do kogo się zwrócić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową dla swoich klientów na najlepszych możliwych warunkach.

Nie tylko wyszukują optymalną ofertę, ale też negocjują z przedstawicielami banków, tak, aby kredyt był jak najkorzystniejszy. Dodatkowo dbają o to, aby zredukować ilość formalności do minimum i sprawić, aby cały proces przebiegł jak najszybciej i bez jakichkolwiek problemów.

Odmowa kredytu konsolidacyjnego – podsumowanie

Odmowa kredytu konsolidacyjnego nie musi być końcem starań o połączenie zobowiązań. Nie należy więc się poddawać, a należy wypatrywać rozwiązania, które pozwoli na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Takim rozwiązaniem może być skontaktowanie się z dobrym pośrednikiem kredytowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here