Co pod choinkę dla kobiety

Już kilka tygodni przed świętami często zastanawiamy się, jakie prezenty ucieszyłyby naszych bliskich. Od lat wiemy, że kosmetyki to mile widziane podarunki, jednak jak zwykle jest jakieś „ale”. Kobieta, która nie maluje się, z pewnością nie będzie zadowolona z zestawu nawet najmodniejszych cieni do oczu. Podobnie jak ta, która ma proste włosy, nie będzie szczęśliwa, gdy dostanie piankę do włosów kręconych. Jednak jest kilka pewniaków, a jednym z nich jest nawilżający krem do twarzy.

Nie tylko nawilżający krem do twarzy

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji skóry. Wie o tym każda kobieta i każda potrzebuje kosmetyków nawilżających. Co prawda kremy powinno się dobierać do indywidualnych potrzeb danej skóry, ale nawilżający krem do twarzy może mieć recepturę odpowiednią dla różnych typów cery. Nawilżający krem do twarzy powinien zawierać w swoim składzie składniki, które będą wspomagać zatrzymywanie wody w skórze oraz będą wspierać odbudowę naturalnej warstwy ochronnej skóry, którą jest płaszcz hydrolipidowy. Substancje aktywne pożądane w kremach nawilżających to ceramidy, kwasy tłuszczowe lub kwas hialuronowy.

Święta Bożego Narodzenia przypadają, gdy na dworze panują już niskie temperatury. Panie w ciągu dnia nie używają wówczas kremów nawilżających, wybierają te tłuste, bo to one są odpowiedniejsze w tych warunkach. Powinny zawierać oleje roślinne, lanoliny lub woski. Ponieważ stosuje się je na dzień, dobrze jest, gdy zawierają filtry UV.

Oba kremy można podarować kobietom, nie wiedząc zbyt wiele o potrzebach ich skóry. Jeśli jednak mamy więcej informacji na temat ich cery i zwyczajów, można pomyśleć o innych kosmetykach.

Kosmetyki do makijażu

O ile trudno jest podarować komuś odpowiedni podkład do makijażu lub puder, bo to wymaga perfekcyjnego dobrania do odcienia cery, to już cienie do powiek, róż czy maskarę można kupić niemal w ciemno. Doskonałym prezentem będą też zestawy pędzli do makijażu i specjalne lusterka. Dziewczętom i szczególnie młodym kobietom warto sprezentować książkę odkrywającą wszelkie tajemnice makijażu.

Dużą popularnością cieszą się dziś zestawy do manicure hybrydowego. Bazie, topowi i zestawowi kolorowych lakierów musi towarzyszyć specjalna lampa do utwardzania manicure. Należy wybrać lampę ledową, bo te wykorzystujące promienie UV mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Kosmetyki dla ciała

Nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale także całego ciała. Dlatego nie tylko nawilżający krem do twarzy jest dobrym prezentem. Z pewnością okażą się nim także balsamy, olejki do kąpieli i peelingi do ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here