Co warto zobaczyć w Kazachstanie

Kazachstan to niezwykle ciekawy kraj, który ma do zaoferowania wiele atrakcji i niesamowitych miejsc. Region ten to idealne miejsce na urlop, wypoczynek i podróż turystyczną. To kraina pełna niespodzianek oraz perełek, które zachwycą niejednego podróżującego. Gdzie leży Kazachstan? Co warto zobaczyć w Kazachstanie? Jaką wybrać wycieczkę?

Kazachstan – położenie i informacje ogólne.

Kazachstan to kraj położony częściowo na kontynencie Europejskim i na terenach Środkowej Azji. Państwo powstało w 1991 roku, w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Kazachstan to kraj, który graniczy z Chinami, Kirgistanem, Uzbekistanem i Federacją Rosyjską. Stolicą państwa jest Astana, a tereny krainy są niezwykle zróżnicowane i wielorodne.

Kazachstan wycieczki i wyjazdy.

Kazachstan wycieczki i wyjazdy organizowane przez biura podróży przedstawiają cały i szczegółowy plan pobytu podczas, którego można zwiedzić wiele niesamowitych miejsc. Jedną z popularnych metod podróżowania jest podjęcie wycieczki objazdowej w trakcie, której można zwiedzić wiele miejsc i atrakcji, poznać historię, sztukę, kulturę oraz naturę regionu. Wygodny transport samolotem zapewni szybką i komfortową podróż, a dzięki przemieszczaniu się pomiędzy miejscowościami można ujrzeć piękno natury i przyrody oraz poznać panujący klimat.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Kazachstanu.

Wycieczki do Kazachstanu to nie tylko zwiedzanie najważniejszych miast i regionów. To również poznawanie piękna natury oraz postrzeganie niesamowitych widoków i krajobrazów.

Co warto zobaczyć podczas wyjazdy do Kazachstanu?

Ałmaty.

Ałmaty to była stolica Kazachstanu. To miasto znane z ciekawej infrastruktury, pięknych prawosławnych soborów, Parku Panfiłowa oraz pobliskich, urokliwych gór. Na terenie miasta znajduje się również ogromy Central Park, który zachwyci niejednego młodego turystę. Pozostałe atrakcje turystyczny Ałmaty:

– Big Ałmaty Lake,

– Muzeum Archeologiczne,

– The Museum of Arts,

– Muzeum Historyczne Alma – Ata,

– Kościoły i Katedry,

– pomniki i posągi,

– jezioro Issyk,

– góra Kok – Tobe

– wiele innych.

Astana.

Obecna stolica Kazachstanu, która od marca 2019 roku, przejęła nazwę Nur – Sułtan. Miasto, które powstało na potrzeby ludności. Centrum miasta oraz terminal lotniczy to projekty japońskiego architekta Kurokawa, a rdzeniem miasta jest szeroki Bulwar Narzhol z licznymi kobiercami przepięknych kwiatów.

Atrakcje turystyczne Astany:

– Chana Szatyra – najwyższy namiot świata,

– siedziba koncernu KazManuGas,

– Meczet Nur Astana,

– Wieża Bajterek,

– Pałac Prezydencko Ak Orda,

– wiele innych.

Turkiestan.

Turkiestan to piękna miejscowość, w której zachowane zostały różnorakie zabytki architektury. To miasto z rozwiniętym przemysłem oczyszczania bawełny, posiadające niezwykłą historię i kulturę. Można zobaczyć tu wiele ciekawych miejsc i atrakcji, którymi są m.in.:

– Mauzoleum Chodży Ahmada Jasawiego,

– The Intimate Ruins of Sauron,

– Mauzoleum Esim Kham,

– wiele innych.

Pozostałe atrakcje i regiony warte zwiedzenia.

Kazachstan kryje w sobie nieograniczoną ilość atrakcji. Piękno przyrody połączona z niesamowitym klimatem pozwala poczuć się wyjątkowo i niesamowicie. Kolejnymi, klimatycznymi miejscami, które warto odwiedzić będąc w Kazachstanie są:

  • Szymkent,
  • Park Narodowy Ałtynemel,
  • Aktau,
  • jezioro bezodpływowe Ała-Kol,
  • osiedle Burabaj,
  • Kanion Szaryński,
  • Taraz,
  • Narodowy Park Ile – Alatau,
  • Wodospad Turgen
  • i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here