Ćwiczenia mięśni Kegla

Od siły i napięcia mięśni dna macicy, czyli mięśni Kegla, zależy bardzo wiele. Doraźnie lepsze napięcie skutkuje lepszymi doznaniami podczas stosunków seksualnych, gdyż pochwa staje się ciaśniejsza, co przyjemne odczuwa zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Słabe mięśnie Kegla, co jest problemem na przykład po porodzie, sprawiają, że stosunki nie są satysfakcjonujące i to również mogą odczuwać obie strony, co jest nie lada problemem. Na tym jednak nie koniec sytuacji, w jakich kwestia ta ma duże znaczenie. Jest to też ważny problem zdrowotny. Słabe mięśnie Kegla sprawiają, że narządy rodne mogą się z czasem obniżać, wobec czego potrzebna jest operacja. Problem ten pojawia się zwykle w późniejszym wieku, tak samo jak nietrzymanie moczu, które również może być spowodowane przez ten problem. Kiedy więc zadba się o mocne mięśnie dna macicy, można ustrzec się tych poważnych i uciążliwych problemów, które nieraz prowadzą do konieczności poddania się dość inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu. Ponadto lepsze napięcie mięśni ma znaczenie podczas porodu – znacząco go ułatwia. Jest zatem wiele powodów, by dowiedzieć się, jak ćwiczyć mięśnie Kegla i robić to regularnie. Powinny zdecydować się na to zwłaszcza te panie, które wiedzą, że mają słabe takie mięśnie, kobiety po porodzie oraz po menopauzie, gdyż w wieku tym mięśnie te mogą naturalnie osłabiać się i ich napięcie może stawać się słabsze.
By jednak móc zacząć ćwiczyć te mięśnie, trzeba wpierw dowiedzieć się, gdzie się one znajdują. Jest na to prosty sposób – wystarczy podczas oddawania moczu na chwilę wstrzymać jego strumień. Można to zrobić tylko poprzez napięcie mięśni dna macicy, toteż od razu można będzie poznać, która jest to grupa mięśni. Test ten jest zresztą najprostszym sposobem na ćwiczenie mięśni Kegla. Warto wykonywać je przy każdej okazji, a z czasem można będzie wyrobić w sobie ten nawyk. Można też zresztą napinać mięśnie nie tylko podczas siusiania, ale wykonując zwykłe czynności – przecież nikt tego nie zauważy.
Innym bardzo dobrym sposobem, skuteczniejszym, na ćwiczenie takich mięśni jest zastosowanie kulek gejszy. Jest to gadżet erotyczny, ale nie tylko, jego znaczenie jest dużo ważniejsze. Jedna z firm farmaceutycznych zdecydowała się nawet na dodawanie takiego gadżetu do oferowanych przez siebie środków na nietrzymanie moczu. Jeśli więc ktoś ma obiekcje przed zaopatrzeniem się w taki produkt, to zupełnie niepotrzebne. Kulki pozwalają świetnie ćwiczyć mięśnie Kegla, gdyż cała zabawa polega na takim zaciskaniu mięśni, by umieszczone w pochwie śliskie kulki pozostały tam. Na początku z pewnością będzie to trudne, zwłaszcza w niektórych przypadkach i warto wówczas zacząć od dużych kulek. Z czasem jednak mięśnie będą coraz lepiej napięte i można będzie przechodzić do mniejszych kulek. Da to doskonałe efekty, które zauważy się przede wszystkim jako polepszenie jakości doznań seksualnych, co doceni także partner. Jednak skutki będą też długofalowe, ważne dla kobiecego zdrowia. Na pewno więc warto zacząć takie ćwiczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here