Czy sprzęt rehabilitacyjny jest drogi?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się zakupy sprzętu rehabilitacyjnego przez Internet. W Internecie jest dużo większy wybór produktów rehabilitacyjnych niż w sklepie stacjonarnym. Warto również zwrócić uwagę, czy sklep internetowy umożliwia nam odbiór sprzętu w punkcie stacjonarnym. Świadomość tego, jakie ceny kształtują się na rynku sprzętu rehabilitacyjnego, jest na bardzo niskim poziomie. Z jedne strony jest to zrozumiałe, ponieważ sama branża jest stosunkowo hermetyczna, jednak z drugiej strony warto znać, chociażby szacunkowe wartości, ponieważ wypadek lub złamanie może zdarzyć się każdemu z nas.

Sprzęt tani

Podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym, z którym istnieje największe prawdopodobieństwo zetknięcia się zdecydowanej większości osób, są różnego rodzaju stabilizatory i ortezy mające na celu podtrzymanie i unieruchomienie danej kończyny.

Typowy stabilizator stopy jest sprzętem stosunkowo prostym w konstrukcji i produkcji, dlatego też jego cena nie jest specjalnie dotkliwa dla domowego budżetu w przypadku doznania urazu np. kostki.

Nieco bardziej skomplikowana może być orteza obojczyka, która wymaga ustabilizowania większej części ciała, najczęściej obu barków. Sprawia to, że jest ona nieco droższa i bardziej skomplikowana w zakładaniu.

Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno ortezy dolne, jak i górne, są sprzętami stosunkowo tanimi, których zakup nie powinien sprawiać nikomu trudności i nie być przeszkodzą na drodze do szybkiej i skutecznej rehabilitacji w domowych warunkach.

A czy jest sprzęt wyjątkowo drogi?

Typowym przykładem takiej niezbędnej pomocy są wózki inwalidzkie. Są to sprzęty niezwykle skomplikowane, a co za tym idzie bardzo drogie. Są również bardzo ważne dla procesu rehabilitacji, dlatego też nie można z nich zrezygnować. Dlatego też osoba zainteresowana otrzyma na wózek inwalidzki dofinansowanie z budżetu państwa lub tez z budżetu narodowego funduszu zdrowia. Będzie to rzecz jasna wózek dostosowany do potrzeb danego pacjenta, a nie pierwszy z brzegu najtańszy model, ponieważ nie spełni on pokładanych w nim nadziei na poprawę przyszłości danego pacjenta. W związku z tym dokonując zakupu warto porozmawiać z konsultantem, który pomoże dobrać odpowiedni do naszych potrzeb sprzęt i ułatwi nam dokonanie zakupu. Co ważne, będziemy mogli również dokonać zamówienia sprzętu rehabilitacyjnego poprzez telefon. Jest to szczególnie przydatne dla osób, mających problem z dokonywaniem zakupów online i potrzebujących wsparcia w trakcie dokonywania zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here