Co należy sprawdzić przed wyborem naszego cateringu?

0
4117

Zbliżające się coraz bardziej lato nie napawa nas optymizmem. Minione święta z pewnością przyniosły dodatkowe kilogramy w nadmiarze, również siedzący tryb życia sprawia, że trudniej jest utrzymać w ryzach naszą sylwetkę. Na wszystko są jednak recepty i możemy temu łatwo przeciwdziałać!

Czas na zdrową dietę!

Jeśli nadszedł ten dzień i myślimy o poprawie stanu naszego zdrowia, to same myśli nie wystarczą. Warto odpowiednio się do tego przygotować i dokładnie przemyśleć i sprawdzić różne możliwości. To tylko upewni nas później w przekonaniu, że postąpiliśmy słusznie.
Fit catering to często wybierana opcja, zwłaszcza przez zabiegane, zapracowane osoby. Jeśli nasz tryb życia jest nieregularny, to zdrowa dieta bywa trudniejsza do przeprowadzenia. Nie należy jednak tracić nadziei.

Dobry fit catering współpracuje z dietetykiem, który pomoże nam dobrać odpowiednią dla nas dietę pudełkową. Informacje zbierane przez dietetyka są tak naprawdę podstawowe. Będzie go interesować nasza waga, wiek, wzrost oraz informacja, czy prowadzimy siedzący tryb życia, czy raczej bardziej intensywny. Dietetyk wylicza wówczas ilość kalorii, która zapewni nam odpowiednią ilość energii do funkcjonowania oraz pozwoli stracić zbędne kilogramy. Dietetyk powinien także dowiedzieć się, czy powodem przejścia na fit catering jest chęć zrzucenia wagi czy też inne powody. Być może czyni to ze względów zdrowotnych. Dietetyk zbierze również informacje o naszych chorobach, alergiach i dolegliwościach, aby nie przydarzyło się nam nic złego podczas stosowania diety. Często może też zlecić jakieś badania, aby upewnić się o stanie zdrowia pacjenta.

Jakie są rodzaje proponowanych diet?

Wszystko zależy od firmy, którą wybierzemy. Niektóre firmy cateringowe mają bogatszą ofertę, inne nieco mniejszą. Zazwyczaj klientom proponuje się różne wersje kaloryczne. Zdarzają się diety 1000 kalorii, do krótkotrwałego stosowania i przeznaczone na szybki efekt na wakacje. Później pojawiają się coraz wyższe kalorycznie oferty, zazwyczaj od 1200 kalorii w górę. Nie da się ukryć, że bardzo wiele osób decyduje się na fit catering z mniejszą ilością kalorii. Warto tutaj brać jednak pod uwagę nasze zapotrzebowanie, aby nie ograniczyć ilości kalorii w sposób nazbyt drastyczny. W przeciwnym przypadku może nas dosięgnąć efekt jojo.

Fit catering doskonale sprawdzi się u osób, które chciałyby zadbać o swoją sylwetkę, jednak nie wiedzą w jaki sposób mają zacząć. Każdy uzyska wówczas specjalne wskazówki i odpowiednio zbilansowane posiłki, dostosowane do niego. Warto podjąć takie wyzwanie i spróbować w nim wytrwać. Efekty z pewnością będą piorunujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here