Legenda w kuchni

Połączenie stylowego wzornictwa, wysokiej jakości oraz ergonomii to przepis na najlepsze akcesoria kuchenne. Recepturę tę odkrył niemiecki producent wyposażenia kuchennego, firma WMF. Już od kilkudziesięciu lat jej produkty ozdabiają niejedną kuchnię i pomagają przygotowywać w nich fantastyczne posiłki. Firma skupiła się właśnie na tym jednym pomieszczeniu, doprowadzając poziom jakości jego wyposażenia niemalże do perfekcji. To dlatego taką popularnością oraz estymą cieszą się garnki WMF, które stały się czymś w rodzaju wizytówki i znaku rozpoznawalnego firmy. Nie są one oczywiście wszystkim, co WMF posiada w swojej ofercie, bowiem znajdziemy w niej również inne akcesoria kuchenne – przykładem tutajmoże być szeroki wybór różnorakich noży. Oczywiście, są to produkty cieszące się równie wielką estymą, co produkowane przez firmę garnki. WMF niczego nie traktuje po macoszemu.

Historia firmy

Założona dawno temu, bo w połowie dziewiętnastego wieku, firma WMF pierwotnie nosiła nazwę Metallwarenfabrik Straub & Schweizer i powołano ją do życia… warsztat naprawy metalowych przedmiotów. Poprzez fuzje i przejęcia, do 1900 roku była największym na świecie producentem i eksporterem metalowych artykułów gospodarstwa domowego. Większość produktów zaprojektowano w stylu Art Nouveau, pod kierunkiem Alberta Mayera, rzeźbiarza i projektanta, który był jednocześnie dyrektorem firmy.

W 1880 roku, po połączeniu Metallwarenfabrik Straub i Schweizer z inną niemiecką firmą, zmieniono jej nazwę na Württembergische Metallwarenfabrik i to właśnie skrót tej nazwy dał początek słynnej marce. Nieco później, w 1886 roku, WMF nabył polską fabrykę wyrobów metalowych ‚Plewkiewicz’ w Warszawie, która następnie stała się filią firmy. W tym okresie WMF zatrudniał już ponad 3500 osób.

W 1890 roku firma nabyła Kunstanstalt für Galvanoplastik München, zakład specjalizujący się w elektrotypowaniu i galwanoplastyce posągów i statuetek dla budynków, fontann, nagrobków i elementów ozdobnych do ogrodów. Jak widać, firma konsekwentnie rozwijała się i zwiększała swój potencjał, jednocześnie produkując coraz lepsze garnki. WMF jednocześnie rozwijała repertuar swoich produktów oraz usług – na przykład w latach dwudziestych wykonywała reprodukcje dzieł z brązu włoskiego renesansu.

Przepis na sukces

To przemieszanie sztuki, użyteczności oraz niemieckiej solidności dało efekt w postaci wspaniałych produktów, które wiodą prym na rynku akcesoriów kuchennych. Potwierdzają to liczne prestiżowe nagrody i złote medale przyznawane firmie WMF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here