Prenumerata Mówią Wieki – zamów najpopularniejszy magazyn historyczny w prenumeracie

0
4677

Ostatnio można zauważyć niepokojący wzrost w sposobie myślenia o historii. Wielu młodych ludzi bagatelizuje te tematy, uważając, że liczy się tylko tu i teraz. Czy jest to dobra czy zła postawa, tego tutaj nie będziemy sądzić. Ale należy przyznać, że jest ona z pewnością niepokojąca. Każdy świadomy człowiek powinien znać historię swego kraju i świata, aby lepiej rozumieć teraźniejszość oraz wiedzieć, jakich postaw i poglądów należy się wystrzegać, żeby nie powtarzać błędów z przeszłości. Dużym błędem jest zapewne podejście szkolnictwa do tematu historii – zamiast zachęcać młodych do angażowania się, czytania, często okazuje się, że program bywa nudnawy i obciążający.

Dlatego Mówią Wieki stanowią ciekawą alternatywę, nie tylko dla ludzi zafascynowanych historią, ale także właśnie dla ludzi młodych. Gatunkowo nie jest to stricte historyczny magazyn, tylko historyczny magazyn popularnonaukowy. Znajdziemy tam więc treści nie tylko z zakresu historii, ale także fantastyki, filmu, telewizji i literatury.  

Historia Mówią Wieki

Magazyn wydawany jest od 1958 roku w Warszawie, na fali odwilży popaździernikowej. Publikowali tu, i nadal publikują, najważniejsi historycy i badacze, co świadczy o tym, jak wysoki poziom utrzymuje miesięcznik.

Wkład w edukację najmłodszych

Miesięcznik uzyskuje dotacje od Komitetu Badań Naukowych. Dzięki temu numery trafiają na półki ponad 6000 szkół w całej Polsce. Od 2003 roku zaczęto wydawać “Mówią Wieki w szkole”. Dodatek pisze o tym, jak wygląda edukacja historyczna w szkołach, jakie stoją przed nią wyzwania oraz próbuje sygnalizować ewentualne problemy i rozwiązania. Organizowane są też warsztaty z zakresu wiedzy i umiejętności historycznych dla uczniów szkół, nie tylko z Polski, ale także Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Jak widać ich wkład w edukację jest ogromny. Kolejnym sposobem na aktywizację młodzieży jest organizowanie konkursu “Szkolna Liga Historyczna”.

Jakie treści znajdziemy w prenumerata Mówią Wieki?

Poza opisywaniem najważniejszych wydarzeń z zakresu historii Polski i świata, znajdziemy także między innymi:

  • Recenzje książek: Mówią Wieki recenzują nie tylko książki historyczne, ale także wiele innych. Znajdziemy nawet te dotyczące komiksów! Przeglądając ten dział z łatwością wybierzemy interesującą lekturę na wieczór.
  • Film: recenzje filmów stanowią świetną bazę do tego, by zapoznać się z nowościami i nieco starszymi tytułami. Szczególnie warto zajrzeć do recenzji tych dzieł kinematograficznych, które traktują o historii. Dzięki profesjonalnemu spojrzeniu, można zorientować się, czy film, który planujemy zobaczyć, możemy traktować jako źródło wiedzy, czy raczej po prostu rozrywki.
  • Telewizja: podobnie jak w przypadku filmu, możemy poczytać więcej o historycznych (i nie tylko) propozycjach telewizyjnych, seriali i programów.
  • Fantastyka: wiele osób zainteresowanych historią, często sięga po literaturę z tego gatunku. Prenumerata Mówią Wieki zdaje sobie z tego sprawę i regularnie aktualizuje bazę najciekawszych tytułów.
  • Komputer
  • Gry planszowe
  • Muzea

Jak widać, oferta miesięcznika Mówią Wieki jest bardzo szeroka i stanowi bardzo dobry przykład na to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto zaufać takiemu źródłu wiedzy, które jest nadzorowane i propagowane przez specjalistów i profesjonalistów. Żeby być zawsze na bieżąco, polecamy zakupić prenumeratę. Można to zrobić poprzez stronę prenumerata.ruch.com.pl, czyli znany i popularny serwis, oferujący bardzo wiele tytułów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here