klawiatury do laptopów

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli laptopów. Wybierając ten konkretny, zawsze analizuje się wiele parametrów. Mowa tu choćby o pamięci RAM, pojemności dysku czy częstotliwości taktowania procesora. Faktem jest jednak, że często nie zwraca się zbyt dużej uwagi na kwestię klawiatury. Tymczasem element ten nie powinien być pomijany. To w końcu o jakości jej wykonania i układu klawiszy w dużej mierze zależy komfort użytkowania laptopa. Czym zatem charakteryzują się dobre klawiatury do laptopów?

Układ klawiszy

Porównując klawiatury do komputerów stacjonarnych z tymi stosowanymi w laptopach, zauważyć można, że różnią się one nieco od siebie. Klawiatury do laptopów są mniejsze i często mają mniej klawiszy. Charakteryzują się one tym, że stosuje się w nich rozwiązanie polegające na wywoływaniu różnych funkcji poprzez naciśnięcie określonej kombinacji klawiszy. Zwykle polega to na wciśnięciu klawisza Fn z wybranym klawiszem funkcyjnym. Ważne jest zatem to, aby z takiej klawiatury wygodnie się korzystało. Innymi słowy, wybierając klawiaturę, uwagę zwrócić należy na to, czy korzystanie z klawiszy funkcyjnych jest wygodne.

Parametry techniczne

Dla osób, które długie godziny spędzają przed laptopem, np. w pracy, wygoda korzystania z klawiatury jest niezwykle ważna. W przypadku tych osób bardzo dobrym wyborem będzie odpowiednio elastyczna klawiatura. Są to klawiatury do laptopów, które charakteryzują się tym, iż uginają się pod naciskiem. Taka klawiatura nie powinna się zapadać pod wpływem nacisku. Równie istotny jest skok klawiszy. Mowa tu o drodze, jaką klawisz przebyć musi ze stanu spoczynku do stanu, w którym jest całkowicie wciśnięty. W tym przypadku kierować należy się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Na rynku dostępne są różne rozwiązania pod tym kątem.

Ułożenie klawiszy

Wybierając klawiaturę do laptopa, nie można również zapomnieć o samym ułożeniu klawiszy. Często klawiatury mają ułożenie wyspowe. Takie ułożenie klawiszy charakteryzuje się dodatkową przestrzenią między nimi. Zaletą takiej klawiatury jest z pewnością estetyczny wygląd. Na rynku dostępne są również klawiatury z większymi przyciskami. W takim jednak przypadku odstępy między przyciskami są znacznie mniejsze. Które z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto jeszcze wspomnieć o klawiaturach z opcją podświetlenia. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które przy komputerze spędzają czas wieczorami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here