Czysty dom, dobry dom

0
4418

W naszych czterech ścianach czujemy się bezpiecznie. Przysłowie mówi przecież „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Staramy się zapewnić sobie bezpieczeństwo poprzez montowanie zamków oraz drzwi antywłamaniowych. Przy domach montujemy kamery, w domach czujniki dymu, alarmy w oknach. W przypadku pieców staramy się także o czujniki czadu. Wszystko to, żeby czuć się możliwie bezpiecznie w swoim przytulnym gniazdku. Są jednak rzeczy, które mogą nam zagrozić mimo to. Oczywiście, jako jedne z wielu to bakterie. Przeciwdziałamy im dbając o higienę. Jednak to nadal nie wszystko. Bardzo groźne dla nas jest powietrze, które poprzez różne działania człowieka, jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Specjaliści informują, jaki jest stopień zatrucia powietrza na dworze, kiedy nie warto wychodzić. Co jednak z powietrzem w domu? W magiczny sposób oczyszcza się, podczas mijania naszych okien? Oczywiście nie! Warto dlatego uzbroić się w domowy czujnik jakości powietrza. Urządzenie takie poinformuje nas, w jakim stanie jest to czym oddychamy w domu. Mierniki jakości powietrza dadzą znać, jak dużo pracy musimy włożyć w oczyszczanie. Jeśli chodzi o to, jakie urządzenie nabyć najlepiej zapytać w specjalistycznych punktach lub poszukać specjalistycznej wiedzy w sieci. Warto zwrócić uwagę na to, co właściwie taki miernik kontroluje, wszystkie badają stężenie PM2,5, czyli zanieczyszczenia, które uznaje się za najbardziej szkodliwe.

Warto zwrócić uwagę czy wykrywa też, zanieczyszczenia o innej objętości. Wiele z tych urządzeń posiada w zakresie swoich możliwości wskazywanie temperatury oraz wilgotności powietrza. Wynika z tego, że dobrze dobrane urządzenie będzie pełniło jednocześnie rolę stacji pogodowej. Mierniki jakości powietrza dostępne są w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. W tych drugich najczęściej możemy liczyć na pomoc doradcy. Najlepiej wybrać modele z zakresu cenowego, na który możemy sobie pozwolić, wybrać te, które nas interesują najbardziej i poczytać opinie.

Myślę też, że wzorowym rozwiązaniem byłoby sprawić, aby domowy czujnik jakości powietrza współpracował z oczyszczaczem powietrza. Bo co nam po samej informacji, że jest źle? W idealnym połączeniu możemy zwiększyć moc pracy oczyszczacza na większą, kiedy mierniki jakości powietrza, które posiadamy informują nas o zwiększeniu zanieczyszczenia. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład zimą, wtedy więcej osób wsiada w auta, oraz zakłady ciepłownicze muszą wyprodukować więcej energii. Wszystko to wpływa negatywnie na powietrze, którym oddychamy. Warto kontrolować jego jakość i warto je oczyszczać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here