fotowoltaika Cena

Energia słoneczna przyciąga uwagę rolników i właścicieli ziemskich w całym kraju. W końcu energia słoneczna jest okrzyknięta nową „uprawą pieniężną”, oferującą znacznie lepsze zyski niż tradycyjne produkty, takie jak kukurydza czy soja. Jeśli więc posiadasz duży kawałek ziemi, czy powinieneś chcieć zebrać energię słoneczną na swojej nieruchomości? A jeśli tak, jak powinieneś zacząć? Ten artykuł powie Ci, co musisz wiedzieć o farmach słonecznych oraz co dokładnie składa się na farmę fotowoltaiczną, ile kosztuje i jak ją założyć.

Co to jest farma słoneczna?

Farmy słoneczne to wielkoskalowe, naziemne instalacje, określane potocznie, jako fotowoltaika. Cena takich instalacji uzależniona jest od wielu czynników. Wykorzystuje ona panele fotowoltaiczne (PV) lub inne sposoby gromadzenia energii słonecznej, takie jak skoncentrowane systemy słoneczne, aby wykorzystać moc słoneczną. Farmy słoneczne są również nazywane „parkami słonecznymi” i „elektrowniami słonecznymi”. Działają jak elektrownie, podobnie jak elektrownie zasilane paliwami kopalnymi, które w ostatnim stuleciu wytwarzały energię elektryczną dla konsumentów. Różnią się one od dachowych systemów słonecznych, a nawet komercyjnych systemów solarnych pod wieloma ważnymi względami. Farmy słoneczne korzystają z ekonomii skali, co oznacza, że składając duże zamówienia na panele słoneczne i inny sprzęt, twórcy projektów mogą kupić sprzęt za mniej. Elektrownie słoneczne mogą również znajdować się w bardziej idealnej lokalizacji, wolnej od problemów, takich jak zacienienie drzew. Farmy słoneczne są zdecentralizowane i zwykle składają się z naziemnych paneli słonecznych, zainstalowanych na dużych obszarach. W większości przypadków farmy słoneczne dostarczają energię do sieci elektrycznej i są częścią koszyka energetycznego przedsiębiorstwa. Istnieją również różne rodzaje dużych projektów słonecznych, takich jak lokalne farmy słoneczne i farmy słoneczne na skalę użytkową.

Różne typy farm słonecznych

Największą różnicą między farmami słonecznymi na skalę użytkową a farmami słonecznymi społeczności jest skala: farmy słoneczne na skalę użytkową są zwykle znacznie większe niż te lokalne. Farmy słoneczne na skalę użytkową mogą mieć moc od 1 MW do 2000 MW. Z drugiej strony wspólnotowe farmy słoneczne mają zwykle mniej niż 5 MW i nierzadko można znaleźć takie o mocy poniżej 100 kW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here