Rytuały tybetańskie

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą „rytuały tybetańskie” tak naprawdę kryje się seria pięciu ćwiczeń gimnastycznych opartych na filozofii Wschodu, które wykonywane we właściwy sposób pozytywnie wpływają na organizm człowieka, wzmacniając zarówno ciało, jak i umysł. Rytuały tybetańskie dotykają sfery fizycznej, psychicznej i emocjonalnej, wnosząc do codziennego życia wiele dobrego. Co warto wiedzieć na ich temat?

5 rytuałów tybetańskich – sposób na zachowanie młodości i dobrego samopoczucia

Rytuały tybetańskie, inaczej ćwiczenia tybetańskie wykonywane prawidłowo działają na organizm pobudzająco, jednocześnie wyciszając umysł i kojąc negatywne emocje. Oddziałują więc nie tylko na ciało, ale też strefę psychiczną człowieka. Wśród ich licznych zalet wymienia się m.in.: redukcję stresu, wzmocnienie ciała, podnoszenie witalności, dodawanie energii, niwelowanie oznak zmęczenia, poprawę nastroju i wyciszenie.

Przypisuje się im też właściwości odmładzające. Systematycznie wykonywane, w naturalny sposób poprawiają sprawność człowieka. Jak każdy rodzaj aktywności fizycznej, przyczyniają się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kluczem do ich skuteczności jest systematyczność. Ćwiczenia tybetańskie, jak wszystkie pozostałe rodzaje ćwiczeń, należy wykonywać przez określony czas, aby zauważyć ich realny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

5 rytuałów tybetańskich dla każdego

Rytuały tybetańskie, podobnie jak pozostałe formy aktywności fizycznej zaczerpnięte z kultury Wschodu, np. joga, bazują na kontrolowanym, świadomym oddechu oraz uaktywnianiu kolejnych partii mięśni. Mają charakter kompleksowy. Działają na wielu płaszczyznach, wzmacniając poszczególne narządy, m.in. nerki i tarczycę, narządy płciowe, narządy układu pokarmowego oraz cały układ immunologiczny. Pomagają też niwelować skutki wielu schorzeń i dolegliwości, w tym negatywne skutki menopauzy oraz bolesne i obfite miesiączki. Ćwiczenia tybetańskie wzmacniają też kręgosłup, odciążając jego poszczególne odcinki.

Praktykowanie rytuałów nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego i nie zajmuje wiele czasu. Na początku wystarczy przeznaczyć na nie ok. 20 minut dziennie. Każde z 5 ćwiczeń wymaga jednak koncentracji, skupienia na kontroli oddechu i właściwym napięciu poszczególnych grup mięśni.  Dzięki temu po zakończeniu praktyki będzie można odczuć jej pozytywne skutki.

Gimnastyka dla ciała i umysłu

Każdy z rytuałów należy wykonywać seriami. Ilość powtórzeń w każdej z nich można systematycznie zwiększać, dostosowując ją w ten sposób do własnych potrzeb. Całą praktykę powinna zakończyć chwila relaksacji, w której osoba ćwicząca będzie mogła wyciszyć ciało i umysł, jeszcze głębiej skupić się na oddechu i przeżywanych emocjach. Taki trening to doskonały sposób na dodanie sobie energii, dlatego rytuały tybetańskie zaleca się wykonywać tuż po obudzeniu, jeszcze przed śniadaniem. Ich praktyka przygotowuje ciało do podjęcia aktywności związanej z wykonywaniem codziennych obowiązków, a umysł do tego, aby potrafił odrzucać negatywne emocje i koncentrować się wyłącznie na pozytywnej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here