Ile kosztują nowe szyby do Ursusa C 360

Ciągniki Ursus serii C 360 to jedna z najbardziej udanych i najszerzej rozpowszechnionych konstrukcji, z której pomimo upływu wielu lat wciąż korzysta mnóstwo polskich rolników. Jeśli dysponujesz kabinową wersją ciągnika tej serii i od dłuższego czasu przeszkadza Ci pęknięta szyba przednia, tylna lub drzwiowa, niewielkim kosztem możesz wymienić ją na nową. To tańsze i łatwiejsze, niż myślisz. Nowe szyby do C 360 są powszechnie dostępne i co ważne, bardzo tanie.

Jaką szybę można dokupić?

Ciągniki Ursus występowały w wielu wersjach konstrukcyjnych, z różnymi rodzajami kabin, wobec czego znalezienie odpowiednich szyb do C360 może być nieco trudniejsze niż w przypadku nowych modeli ciągników. Wciąż jest to jednak możliwe. Wystarczy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych sklepów zajmujących się sprzedażą szyb i innych akcesoriów kabinowych do maszyn rolniczych i budowlanych. W ich ofercie znajdziesz różnorodne szyby do C 360, dedykowane różnym rodzajom kabin – https://eszyby.pl/pol_m_SZYBY-DO-MASZYN_szyby-do-ciagnikow-rolniczych_szyby-do-ciagnikow-Ursus-C-360-2770.html.. Są to zarówno szyby przednie, jak i tylne, a także drzwiowe, górne i dolne, do drzwi lewych i prawych. Oczywiście zwykle nie są to produkty oryginalne, lecz dobrej jakości zamienniki. Co najważniejsze, są one jednak zgodne z wymiarami określonych wersji kabin, w związku z czym ich montaż nie powinien sprawiać nikomu żadnych problemów.

Cena nowej szyby

Koszt zakupu nowych szyb do Ursusa C 360 zależy od rodzaju zastosowanej w ciągniku kabiny. Jeśli chcesz wymienić wszystkie szyby na nowe, w przypadku dobrej jakości zamienników najczęściej zamkniesz się w kwocie kilkuset złotych. Gdy interesuje Cię wymiana tylko jednej z szyb, wówczas koszt jej zakupu może oscylować w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najdroższe są oczywiście przednie i tylne szyby do C 360, a najtańsze boczne i drzwiowe. Ogólna zasada jest taka, że im mniejszy element, tym niższa cena. Warto jednak pamiętać, że prócz szyby trzeba dokupić także gumową uszczelkę. Na szczęście koszt uniwersalnej uszczelki to zaledwie kilka złotych za metr bieżący. Trzeba zainwestować również w preparat gruntujący i klej.

Fabrycznie nowe szyby do ciągnika Ursus C 360 są stosunkowo tanie, zwłaszcza jeśli zestawimy je z cenami szyb dedykowanych najnowszym wersjom ciągników zachodnich marek. Choć są to zamienniki, to jednak jakość ich wykonania, przy prawidłowym montażu, gwarantuje atrakcyjny wygląd i funkcjonalność kabiny ciągnika przez długie lata. Jeśli zatem wciąż korzystasz z tego typu traktora, niskim kosztem możesz przywrócić mu dawny wygląd. Wystarczy wymienić zniszczone szyby na nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here