Jak otworzyć wino, gdy nie mamy korkociągu? Sprawdź nasze domowe sposoby!.

Zgodnie ze zdaniem niektórych specjalistów, warto do obiadu pić lampkę czerwonego wytrawnego wina. Niesamowity smak obiadu i uroczy nastrój stworzony dzięki lampce wina to to, co przyda nam się po ciężkim dniu w pracy. Ale niestety, może zdarzyć się tak, że mimo tego, że chcemy napić się wina, nie możemy go otworzyć. Korkociąg się gdzieś zawieruszył, a sąsiedzi są nieobecni i nie mamy od kogo go pożyczyć. Znamy jednak domowe sposoby na to, jak otworzyć wino, by rozkoszować się jego smakiem. Sprawdź nasze domowe sposoby na to, jak otworzyć wino, a nie pożałujesz!

Pierwszym sposobem na to, jak otworzyć wino, jest użycie buta. Aby otworzyć wino w ten sposób, musimy włożyć butelkę wina dnem do cholewki buta i uderzyć kilka razy obcasem buta o ścianę albo podłogę. Musimy przy tym uważać, bowiem wino może się rozlać. Polecamy do tego sposobu owinięcie folią spożywczą szyjki butelki i korka tak, aby uniknąć plam i rozlania się trunku.

Kolejnym sposobem na to, jak otworzyć wino bez użycia korkociągu jest zastosowanie wkrętu i kombinerek. Jak otworzyć wino w ten sposób? Musimy delikatnie wkręcić wkręt w korek i go pociągnąć ku górze. Pamiętajmy, by nie używać zbyt dużej siły przy wkręcaniu wkrętu – możemy zniszczyć korek i albo wpadnie nam on do butelki, albo rozsypie się na drobne kawałki i będzie pływał w winie. Po wkręceniu wkrętu delikatnie ciągniemy kombinerkami korek ku górze, chwytając nimi za wkręt. Taka metoda na to, jak otworzyć wino jest najczęściej stosowana z uwagi na jej prostotę i bezpieczeństwo.

Trzecim sposobem na to, jak otworzyć wino domowym sposobem, jest użycie spiczastego, metalowego pilniczka do paznokci. Podobnie jak w przypadku metody numer dwa, musimy uważać, żeby nie zniszczyć korka (rozczłonkować go na małe kawałeczki) lub nie wepchnąć go do butelki. Ewentualnie, gdy nie mamy pilniczka, możemy użyć cienkiego śrubokrętu. Posługując się pilniczkiem bądź śrubokrętem, postępujemy tak, jak w przypadku otwierania wina korkociągiem. Delikatnie wbijamy końcówkę pilniczka lub śrubokręta w korek i ciągniemy go ku górze.

A co w przypadku, gdy nie mamy wkrętu, kombinerek, śrubokrętu lub pilniczka? I boimy się otwierać wino przy pomocy cholewki buta? Jak otworzyć wino? Czwartym sposobem na to, jak otworzyć wino jest użycie metalowego wieszaka na ubrania, którego używamy podobnie jak śrubokrętu, pilniczka czy wkrętu i kombinerek. Uważajmy jednak, by zrobić to delikatnie i nie przesadzić z siłą! Korek nie jest ze stali i bardzo łatwo możemy go zniszczyć albo sprawić, że utknie na wieki w butelce. Wtedy nawet najlepsze metody na to, jak otworzyć wino nie będą konieczne.

Piątą metodą na to, jak otworzyć wino bez korkociągu, jest metoda dla leniwych i tych, którzy boją się wszystkich powyższych metod. Otóż to, jak otworzyć wino bez korkociągu i obawy, że coś nam pójdzie nie tak, jest wepchnięcie korka do środka, a następnie szybkie opróżnienie butelki, by wino nie nabrało smaku korka. Sposób ten jest bardzo prosty. Bierzemy szczoteczkę do zębów, marker albo trzonek noża i wpychamy korek do wnętrza butelki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here