Naturalne sposoby rozjaśniania włosów

Kiedy życie daje ci cytryny, niektórzy ludzie robią lemoniadę – a inni wyciskają je na swoje włosy, mając nadzieję na subtelne, rozświetlone słońcem pasemka. Ale czy cytryny naprawdę działają?
Naturalne rozjaśnianie działa tylko wtedy, gdy masz jasne włosy o delikatnej fakturze. Kiedy masz ciemniejszy kolor włosów, masz do czynienia z czerwonymi i pomarańczowymi refleksami, a to będą pierwsze kolory, które zostaną wyeksponowane.
Zanim więc spróbujesz rozjaśnić włosy, zastanów się, jakie rezultaty osiągniesz. Jeśli masz blond włosy, zrobią się jaśniejsze. Jeśli masz jasnobrązowe włosy, możesz skończyć z ciemnym blondem. Jeżeli zaś posiadasz ciemnobrązowe lub czarne włosy, to sok z cytryny i inne naturalne preparaty nie rozjaśnią włosów.
Jeśli masz jasne włosy, sok z cytryny (między innymi) może rozjaśnić je o kilka odcieni. Przeczytaj, jak rozjaśnić włosy za pomocą składników, które możesz już mieć w domu!
1. Zmieszaj sok z cytryny z odżywką
Sok z cytryny działa, ale zachowaj ostrożność. Rozjaśnia włosy, ale może też być niebezpieczny. Jest tak kwaśny, że może spalić włosy. Najlepszym sposobem na jego użycie jest zmieszanie go z odżywką lub nawet z olejem kokosowym, dzięki czemu uzyskasz ważne korzyści nawilżające i naprawcze.
2. Zastosuj witaminę C
Witamina C jest skutecznym środkiem rozjaśniającym włosy dzięki kwasowi cytrynowemu. Miażdżysz trochę witaminy C, dodasz ją do butelki z rozpylaczem i spryskujesz włosy.
3. Dodaj ocet jabłkowy
Dawka octu jabłkowego pomoże delikatnie rozjaśnić włosy, ale także rozpuści olej i osady znajdujące się w twoich włosach i skórze głowy. Plus, ocet jabłkowy pomaga rozplątać i rozczesać włosy.
Zmieszaj ocet jabłkowy w proporcjach – jedna porcja octu i sześć porcji wody.To delikatny sposób na rozjaśnianie pasm – ale być może będziesz musiała zrobić to kilka razy, aby uzyskać wyniki.
4. Połącz sodę oczyszczającą i nadtlenek wodoru
Zrób pastę za pomocą sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru. Sam w sobie zwykły nadtlenek wodoru z drogerii nie rozjaśni włosów, ponieważ wyschnie zanim zajdzie jakakolwiek reakcja chemiczna. Jeśli jednak połączysz nadtlenek wodoru z sodą oczyszczoną, utworzy on pastę, którą możesz nałożyć na włosy. Połącz jedną szklankę sody oczyszczonej z trzema łyżkami nadtlenku wodoru, wymieszaj i nałóż na włosy. Pozostaw maskę na 30 do 60 minut (ale nie dłużej niż 60 minut), a Twoje włosy będą lżejsze o 1-2 odcienie!
5. Nałóż maskę cynamonowo-miodową
To jedno rozwiązanie, które pozwala naturalnie rozjaśnić włosy. Kiedy łączysz razem miód i cynamon, dzieje się coś magicznego: śladowe ilości nadtlenku wodoru w miodzie są aktywowane przez cynamon, a gdy mikstura osadzi się na twoich włosach wystarczająco długo, rozjaśni się do dwóch odcieni. Stwórz maskę łącząc 2 łyżki miodu, 1 łyżkę cynamonu i 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek. Wymieszaj wszystko razem i dodaj odrobinę odżywki, jeśli jest zbyt gęsta. Następnie pozostaw mieszankę na pół godziny, dając cynamonowi i miodowi szansę na wymieszanie i nadtlenku wodoru na aktywację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here