damskie buty do biegania

Bycie szczupłym i wysportowanym jest modne, o czym wiedzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie da się ukryć, iż jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów, jest uprawianie sportu, a w szczególności – bieganie. Jednak, aby rzeczywiście robić to wygodnie i efektywnie, należy zaopatrzyć się w odpowiedni strój, a przede wszystkim w dobre obuwie. Zastanówmy się, na jakie cechy powinny zwrócić uwagę kobiety, które pragną kupić dla siebie specjalne buty do biegania?

Amortyzująca podeszwa

Podczas biegu stopa i cała noga narażona jest na wstrząsy, a co za tym idzie, także na kontuzje. W celu ich uniknięcia, należy więc zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, które pozwoli na ochronę wrażliwych części przed uszkodzeniami.

Najlepszym sposobem ochrony jest wybranie obuwia, które posiada miękką, specjalnie zaprojektowaną z myślą o bieganiu podeszwę. Dzięki niej amortyzuje ono wstrząsy, które powstają podczas uderzania stopą o podłoże, co przekłada się właśnie na ochronę przed kontuzjami.

Wybierając obuwie dla siebie, każda kobieta powinna więc sprawdzić, czy dana para będzie odpowiednio absorbować wstrząsy i drgania. Jednocześnie, oprócz ochrony, przełoży się to na zwiększenie komfortu ćwiczeń i sprawi, iż sport stanie się prawdziwą przyjemnością.

W fitness klubie czy w terenie?

Decydując się na uprawianie sportu, należy zwrócić baczną uwagę na to, czy będzie on wykonywany w terenie, czy w zamkniętym pomieszczeniu. Decydując się na bieg po bieżni, można mieć pewność idealnie równego, odpowiednio przygotowanego podłoża. Jeśli jednak decyzja padła na bieganie w terenie, nie ma już takiej pewności.

Miejski park, ulica czy leśna ścieżka zawsze obfituje w wyboje i nierówności, a mogą pojawić się na nie także śliskie liście, żwir czy inne drobne elementy. Czasem pojawiają się zagłębienia pełne wody, a jeśli bieg odbywa się w sezonie jesienno-zimowym, zwłaszcza wcześnie rano lub wieczorem, może pojawić się nawet oblodzenie. W efekcie nietrudno o przykry wypadek i kontuzję.

Aby zmniejszyć szansę na potknięcie się lub poślizgnięcie i upadek, należy zadbać o jak najlepszą przyczepność. Dlatego, decydując się na bieg w terenie, każda kobieta powinna wybrać buty o wyjątkowo dobrej przyczepności. Gwarantuje taką między innymi podeszwa wykonana z materiału Contragrip, znajdującego się w bucie Cross W Pro marki Salomon. Znaleźć można go w sklepie runshop.pl, gdzie dostępny jest w różnych, idealnie dopasowanych do kobiet rozmiarach.

Obuwie dopasowane do stopy

Trzecia istotna cecha, na którą powinny zwrócić uwagę kobiety, to możliwość dobrego dopasowania obuwia do stopy. Dzięki sprężystym materiałom i miękkim, gąbkowym wypełnieniem cholewki jest ona w stanie odpowiednie się ułożyć, tak, aby każdy krok był jak najbardziej wygodny. Z kolei zastosowanie sprężystych sznurowadeł gwarantuje nie tylko dobre dopasowanie obuwia do stopy, ale również zabezpiecza przed rozwiązywaniem się w trakcie biegu.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o oddychalności. Buty do biegania powinny posiadać przepuszczalną dla wody i powietrza membranę, dzięki której pozwolą stopie oddychać i zapobiegną jej poceniu. W efekcie każda kobieta będzie mogła cieszyć się nie tylko wygodą i komfortem, ale również poczuciem zwiększonej higieny podczas uprawiania sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here