Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do soków

Jak wiadomo, świeżo wyciskane soki są smaczne i zdrowe! Zapewniają więcej energii, lepszy wygląd skóry oraz dobre samopoczucie. Wzmacniają układ odpornościowy, co przyda się każdemu szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Pytanie brzmi jak wytypować najlepsze wyciskarki do soków dostosowane do własnych potrzeb? Ten artykuł nakreśli Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

Dlaczego wyciskarka, a nie sokowirówka?

Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne wiesz już, że chcesz regularnie pić świeże soki, ale nie wiesz jeszcze jakie urządzenie Ci w tym pomoże. Pierwszy dylemat to wybór między wyciskarką a sokowirówką. Eksperci zdecydowanie doradzają te pierwsze ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Najlepsze wyciskarki do soków to modele wykorzystujące technologię SST. Wałek ślimakowy w takich urządzeniach, zamiast siekać składników – miażdży je. W sokowirówkach odbywa się to z prędkością prawie dziesięć razy szybszą niż w wyciskarkach. Na czym w takim razie polega korzyść wyciskarek? Dzięki wolnym obrotom wyciskany sok nie nagrzewa się i nie traci ważnych witamin czy enzymów. Pozostaje świeży i gotowy do wypicia nawet po 3 dniach. Sokowirówki radzą sobie z wyciskaniem soku z twardych warzyw. Jednak przy warzywach liściastych albo małych owocach lepiej radzą sobie sprzęty wolnoobrotowe, będące najlepszymi wyciskarkami do soków.

Wyciskarki pionowe czy poziome?

Modele pionowe i poziome mają inaczej rozmieszczony wałek ślimakowy. Zasadniczą jednak różnicą jest ich zastosowanie. Warto się zastanowić, które modele okażą się najlepszymi wyciskarkami do soków dla własnych potrzeb. Modele pionowe są bardziej kompaktowe, a wyglądem przypominają sokowirówki. Składniki podawane są od góry, dlatego nie trzeba ich dopychać mechanicznie. Niektóre modele wyposażone są w opcje wstępnego mycia w biegu. Dzięki temu zapobiega się mieszaniu smaków i zapachów, jeśli ktoś przygotowuje po sobie soki warzywne oraz owocowe. Wyciskarki poziome mają większe gabaryty, ale za to więcej funkcji. Oprócz soków można przy ich pomocy przygotowywać lody, przeciery, musy oraz posiłki dla dzieci. Przy użyciu niektórych modeli można nawet przygotowywać makarony.

Co w takim razie wybrać?

Wiedząc już o przewadze wyciskarek nad sokowirówkami, warto pomyśleć, jaki konkretnie typ nas interesuje. Jeśli chcemy skupić się na samych sokach i zaoszczędzić przestrzeń w kuchni lepszym wyborem będzie model pionowy. Jeśli natomiast chcemy eksperymentować w kuchni i duży gabaryt sprzętu nie będzie stanowił dla nas problemu, warto zainwestować w wyciskarkę poziomą. Najlepsze wyciskarki do soków zapewnia koreańska firma Hurom, będąca renomowanym producentem wyciskarek wolnoobrotowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here