Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

0
2246

Zegarek to bardzo istotny punkt męskiej stylizacji. Choć jest niewielki, jego znaczenie może być wprost przeogromne. Dlatego też do wyboru zegarka dla mężczyzny trzeba podejść bardzo odpowiedzialnie. Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Idealny męski zegarek – czyli jaki?

Choć mężczyźni raczej nie gustują w dużej liczbie dodatków do garderoby, to jednak zegarek jest pod tym względem wyjątkowy. Męski zegarek doskonale dopełnia wybraną stylizację, często stanowiąc nawet jeden z jej głównych punktów. Właściwie dopasowany zegarek może wiele mówić o jego właścicielu, czasem nawet wskazuje na status majątkowy – choć w XXI wieku ten czynnik powinien schodzić na zdecydowanie dalszy plan. Oczywiście warto przy tym pamiętać, aby wybierać zegarki markowe, takie jak np. zegarki Casio – to marka, która funkcjonuje na rynku już od 1946 roku.

Trzeba też wyraźnie podkreślić, że nie istnieje coś takiego jak idealny męski zegarek na każdą okazję. Zegarki można dobierać do okoliczności, na jakie się wybierasz, do stroju, stylu oraz oczywiście własnego usposobienia.

Zegarki Casio – jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Wybierając zegarek dla mężczyzny – czy to dla siebie, czy też na prezent dla bliskiej osoby – zawsze należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Bezsprzecznie jednym z najważniejszych jest rozmiar zegarka. W przypadku kopert w męskich zegarkach zdecydowanie dominują kształty okrągłe o średnicach od 38 do nawet 55 mm lub więcej. Zasadniczo przyjmuje się, że im mężczyzna jest postawniejszy i ma większe przedramię oraz dłoń, tym większy powinien mieć zegarek. Dlatego też drobni mężczyźni powinni szukać modeli mniejszych. Warto jednak przypomnieć, że niektóre marki niemal słyną z tego, że w swoich kolekcjach oferują duże zegarki, które są obecnie bardzo modne.

Niemniej ważny jest styl zegarka. Inaczej przecież będzie prezentował się zegarek sportowy, a inaczej zegarek wizytowy do garnituru. Często niejako połączeniem obu wariantów jest tzw. zegarek casualowy. Poza tym zegarek może mieć przecież tarczę analogową lub cyfrową, a na ostateczne wrażenia wizualne w ogromnej mierze wpływa także kolorystyka. Zegarki casualowe są poniekąd złotym środkiem, gdyż doskonale nadają się zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje.

Do wyboru są także zegarki na bransoletach wykonanych z różnych materiałów (np. tworzywa sztuczne, stal, srebro) oraz paskach (najczęściej skórzanych). Oba rozwiązania mają swoje zarówno mocne, jak i nieco słabsze strony, ostateczna decyzja w dużej mierze jest tu jednak uzależniona od osobistych preferencji. Po prostu niektórzy wolą zegarki na bransolecie, a inni na pasku – a Ty który wariant preferujesz?

Kolejny istotny czynnik decydujący o wyborze zegarka to jego marka. Zegarki Casio czy zegarki innych renomowanych firm oferują o wiele wyższą jakość wykonania oraz pracy. Są dokładniejsze, rzadziej ulegają awariom i z reguły lepiej opierają się ewentualnym uszkodzeniom. A jeśli zajdzie taka konieczność, markowy zegarek objęty jest gwarancją, z której przecież możesz skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here