Jak zaoszczędzić na wodzie dzięki dystrybutorowi?

Twarda woda to jeden z powodów, dla których Polacy często rezygnują z picia kranówki. A to błąd, bo w coraz liczniejszych miastach Polski woda z kranu zdatna jest do picia. A dla poprawienia jej jakości wystarczy zastosowanie filtrów lub jonizatorów i już oszczędzamy na wodzie butelkowanej.  

Metody poprawy właściwości wody kranowej 

By zmiękczyć wodę kranową stosuje się stacje uzdatniania wody, tzw. zmiękczacze, dzięki którym zarówno woda do picia, jak i ta używana w łazience staje się bardziej miękka i krystalicznie czysta. Jednak nie wszystkim taki poziom poprawy wody będzie odpowiadał, stąd innego rodzaju urządzenia, które wodę pitną kranową w prosty sposób zmieniają na alkaliczną wodę jonizowaną. By tego dokonać, trzeba zaopatrzyć się w jonizator wody. 

Nowoczesne jonizatory za pomocą dwóch wkładów filtracyjnych nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale oferują uzyskanie aż siedmiu poziomów jonizacji (4 poziomy wody alkalicznej, 3 poziomy wody kwaśnej i jeden poziom wody filtrowanej). Takie jonizatory mają dotykowe, kolorowe wyświetlacze, które pokazują m.in. program, pH wody, nasyconie wodorem, stopień zużycia filtrów oraz poziom przepływu wody. 

W domach i mieszkaniach można również stosować różnego rodzaju filtry do wody pitnej, a także całe systemy. Wśród najnowocześniejszych rozwiązań, jakie można zastosować w ramach domowej filtracji wody, mamy gotowe systemy z bateriami, dzięki którym nie tylko uzyskujemy wodę filtrowaną, ale i gazowaną. Profesjonalne systemy zapewniają, że odkręcając kran możemy wybierać spośród aż pięciu rodzajów wody. Do dwóch podstawowych rodzajów – wody ciepłej i zimnej wodociągowej, mają dostęp wszyscy. 

System zapewnia przygotowanie dodatkowo wody filtrowanej schłodzonej niegazowanej, wody filtrowanej schłodzonej lekko i średnio gazowanej. Zastosowanie w domu takiego systemu na zawsze kończy problem z zakupem wody gazowanej. I choć to jednorazowo może wydawać się sporym kosztem, jeśli policzyć cenę zakupu wody gazowanej butelkowanej oraz dodać do tego ilość produkowanego przez taką konsumpcję plastiku, okaże się, że zakup zwraca się po kilku latach. Dodatkowo mamy świadomość, że nie przyczyniamy się do nadmiernej produkcji plastiku.  

Gdzie szukać dobrej jakości dystrybutorów i jonizatorów wody

Gdzie szukać dobrej jakości dystrybutorów i jonizatorów wodyWpisując w wyszukiwarkę frazę jonizator wody Warszawa czy dystrybutor wody Warszawa znajdziemy mnóstwo firm zajmujących się dostarczaniem do domów i biur dobrej jakości wody. W większości będą to firmy serwisujące i dostarczające do dystrybutorów wodę w baniakach. Jednak znajdziemy i takie firmy, które oferują wolnostojące dystrybutory wody, które skutecznie usuwają metale ciężkie z wody o dowolnej twardości. 

W sklepie Water Star znajdziemy wydajne dystrybutory, które nie tylko usuną w 100 procentach z wody chlor, ale i przygotują wodę gazowaną, dzięki umieszczonej we wnętrzu butli CO2. Tego typu urządzenia, mimo iż droższe w zakupie od powszechnie stosowanych dystrybutorów z baniakami, mają jednak znacznie więcej funkcji. Nie wymagają wymiany butli z wodą, bo dostarczają doskonałej jakości filtrowaną wodę, której koszt przy dłuższej eksploatacji znacznie się obniża. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here