Jaką karmę wybrać dla kotów

Zdrowie i dobre samopoczucie u kotów jest zależne od tego, jakiej jakości pożywnie będzie dostawał pupil. Formuła tradycyjnych karm dla kotów jest uboga w makro i mikroelementy, witaminy oraz minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Rozwiązaniem jest podawanie karmy holistycznej dla kotów. Jaką warto wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Karma premium zawiera w swoim składzie różne rodzaje mięs, znaczną ilość węglowodanów oraz nie ma domieszek zboża. Dzięki temu zachowuje dużą ilość składników odżywczych. Nie ma substancji szkodliwych, dlatego nie powoduje alergii.

Jaką karmę holistyczną dla kota warto wybrać?

Wybierając pokarm dla kota, należy zwrócić uwagę na to, jakie składniki znajdują się w niej. Zdecydowanie zdrowszym produktem jest karma dla kotów, która zawiera w swoim składzie przynajmniej 70% mięsa oraz produktów, które są pochodzenia zwierzęcego. Powinno znajdować się w niej mięso świeżo, które zostało poddane obróbce metodą dyhydratyzacji. Dodatkowo produkt powinien być bogaty w probiotyki i prebiotyki. Dostępne są karmy mokre i suche. Dobierając karmę w formie mokrej albo suchej warto podawać je na zmianę.

Czym różni się holistyczna karma dla kota mokra, a sucha?

Karma mokra ma wilgotność na poziomie 80% i dlatego może być podstawowym pokarmem. Produkty klasy Premium wysokiej jakości zawierają od 70% do 80% mięsa. Smacznie pachną i smakują. Poleca się podawanie karmy bytowanej, a nie filetowanej. Sucha karma holistyczna dla kota nie ma zbyt dużej wilgotności, dlatego może powodować u kuta nadmierne obciążenie układu moczowego. Podczas wybierania karmy suchej należy kierować się jak najmniejszą, a najlepiej zerową ilością zawartością zboża.

Jak często należy podawać holistyczną karmę kotom?

Stały dostęp do miski zjedzeniem nie służy kotom, dlatego że są one gatunkiem drapieżnym. Częste i nadmierne podjadanie może doprowadzić do zaburzenia w odczuwaniu głodu i sytości. A to może spowodować, że zwierzę będzie miało nadwagę i cierpiało z powodu licznych schorzeń. Optymalnym jest podawanie pokarmu zwierzęciu 1 do 2 razy w ciągu dnia z zachowaniem stałych pór. Warto również podawać smakołyki i przysmaki z umiarem.

Karma holistyczna dla kotów jest produktem Premium, jest zdecydowani zdrowsza od karm produkowanych masowo i dostępnych w sklepach spożywczych. Wybierając ją, będziesz mieć pewność, że Twój pupil będzie dłużej cieszył się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here