Krótki przewodnik po rodzajach torebek

Skórzana torebka to nieodzowny element stylizacji każdej kobiety. Ważne jest, aby była ona dopasowana do konkretnej kreacji oraz okazji. Jednocześnie musi być wygodna, poręczna i funkcjonalna. Problem pojawia się przy wyborze konkretnego rodzaju. A jest ich całkiem sporo. Dlatego dzisiaj skupimy się na krótkim omówieniu poszczególnych typów torebek, jakie można spotkać w ofertach sprzedawców.

Czym charakteryzuje się kopertówka?

Kopertówka to chyba najmniejsza z torebek, jakie są dostępne na rynku. Przeważnie ma ona kształt prostokąta. Cechą charakterystyczną kopertówki jest brak paska oraz uchwytu. Ten typ torebki po prostu trzyma się w dłoni. Kopertówka będzie idealnym dodatkiem do wieczorowej kreacji. Zmieszczą się w niej jedynie najbardziej potrzebne drobiazgi jak klucze, telefon czy też szminka. Kopertówka pozwala wyeksponować zadbane dłonie i paznokcie, a dodatkowo podkreśla pewność siebie jej właścicielki.

Czym charakteryzuje się listonoszka?

Jak sama nazwa wskazuje, listonoszka wyglądem przypomina…torbę listonosza. Ma formę jednokomorowej torby, której zaletą jest spora pojemność. Długi pasek sprawia, że można ją nosić przerzuconą przez ramię. Dzięki temu listonoszka jest nie tylko bardzo wygodna, ale także uniwersalna. Doskonale sprawdzi się w romantycznej stylizacji, ale będzie też pasować do bardziej formalnego ubioru.

Czym charakteryzuje się worek?

Torba typu worek to idealne uzupełnienie casualowej stylistyki. Ma formę jednokomorowej torby o luźnej strukturze. Najczęściej posiada zamknięcie w postaci paska lub sznurka, który ma formę ściągacza. Worek może być noszony na pojedynczym uchu lub krótkim pasku. Jest to prosta, a jednocześnie bardzo praktyczna torba.

Czym charakteryzuje się „shopper bag”?

Shopper bag ma formę prostokąta lub trapezu. Jej cechą charakterystyczną jest usztywniane dno oraz podwójne, krótkie uszy. To sprawia, że wyglądem przypomina koszyk na zakupy. Taka też jest jej funkcja. Dzięki swojej pojemności bez trudu może pomieścić codzienne zakupy. Shopper bag jest szczególnie ceniona przez kobiety, które lubią mieć przy sobie mnóstwo drobiazgów.

Czym charakteryzuje się kuferek?

Torba skórzana typu kuferek jeszcze niedawno była nazywana doktorką. Wynika to z faktu, że przez długi czas torby tego typu służyły właśnie lekarzom. Jej cechą charakterystyczną jest płaskie dno, zaokrąglone boki oraz sztywne ścianki. To sprawia, że przechowywane w niej przedmioty są dodatkowo chronione przed uszkodzeniem. Bardzo charakterystycznym elementem kuferka jest jego zapięcie. Producenci stosują tu różne rozwiązania jak suwak, klamerka czy efektowne bigle.

Szeroki wybór rodzajów torebek skórzanych sprawia, że każda kobieta może znaleźć dla siebie idealny typ. Pełna gama rodzajów, wzorów i kolorów torebek ze skóry jest dostępna na stronie https://polskagalanteria.pl/Skora-naturalna,c,13. Bez trudu znajdziecie tam każdy z omawianych wyżej rodzajów i dopasujecie go do swojej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here