Lampy z czujnikiem ruchu – jak działają i czy warto je kupić?

0
19660

Są funkcjonalne, zapewniają codzienną oszczędność energii i mogą ochronić dom przed wizytą nieproszonych gości. Mowa oczywiście o lampach z czujnikiem ruchu, które w ciągu ostatnich lat zyskały wielu zwolenników na całym świecie. Praktyczne modele oświetlenia nie są już zarezerwowane wyłącznie dla zewnętrznego rozświetlenia budynku – obecnie coraz chętniej wykorzystuje się także w jego wnętrzu. Sprawdź, jak działają i czy warto je kupić!

Jak działają lampy z czujnikiem ruchu?

Zastanawiasz się nad ich zakupem, jednak nie wiesz, jak naprawdę działają tego typu modele? Bardzo często dodatkowa funkcja idzie w parze z czujnikiem czasowym lub zmierzchowych. Zasady pracy tego typu oświetlenia są banalnie proste – dzięki wykorzystaniu podczerwieni lub mikrofal każdy ruch wykryty w określonej odległości powoduje zapalenie się światła, i to bez ingerencji człowieka. Automatyczne działanie opraw z czujnikiem ruchu to zdecydowanie jedna z największych ich zalet – to właśnie dzięki temu nie musisz się obawiać przypadkowych wypadków, które mogłyby skończyć się nawet kontuzją. Oprawy z czujnikiem ruchu ma w swojej ofercie internetowy sklep z lampami Elektromag. 

Gdzie sprawdzają się lampy z czujnikiem ruchu?

Lampy z czujnikiem ruchu są oczywiście najchętniej wybierane do ogrodów i jako oświetlenie wejścia do budynku. Jednak na tym ich zastosowanie się nie kończy! Praktyczne oprawy z powodzeniem sprawdzą się również w domach, mieszkaniach i biurach. Znakomitym miejscem na ich instalację jest przedpokój, w szczególności, gdy hol jest długi i prowadzi do co najmniej kilku innych pomieszczeń. W tego typu przestrzeniach najlepiej jest umieścić je tuż przy wejściu – dzięki temu czujnik aktywuje światło w momencie przekroczenia przez Ciebie progu. Równie doskonale sprawdzają się przy schodach. Montaż opraw w tym miejscu to gwarancja bezpieczeństwa wieczorami i w nocy, kiedy znalezienie włącznika światła może okazać się nie lada wyzwaniem. Zarówno w przedpokoju, jak i przy schodach warto zainstalować kinkiety lub plafony. Możesz także zastąpić je żarówkami z czujnikiem ruchu, pamiętając o dopasowaniu ich gwintu do lampy.

Podwójna energooszczędność – lampy LED z czujnikiem ruchu

Chcesz zagwarantować sobie maksymalną oszczędność energii elektrycznej? Postaw na lampy LED z czujnikiem ruchu marki Italux, dzięki którym rachunki za prąd ulegną znacznemu obniżeniu. Szacuje się, że nowoczesne oprawy zużywają go nawet o 90% mniej niż ich standardowe odpowiedniki, jednocześnie zachowując niezmienną moc. Co więcej, oświetlenie wyprodukowane zgodnie z zaawansowaną technologią to także oszczędność pieniędzy. Oprócz niższych opłat możesz także liczyć na mniejsze wydatki związane z wymianą żarówki – diody elektroluminescencyjne mają czas pracy wynoszący od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy godzin. A to wszystko w zgodzie z ekologią! Lampy LED są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci i innych szkodliwych dla otoczenia substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here