Meble do sypialni w stylu glamour

0
4891

Urządzanie swoich czterech kątów to zadanie, które w zasadzie nigdy się nie kończy. Nawet gdy dopniemy wszystko na ostatni guzik, zakończymy umeblowanie, jak i aranżację wszystkich pomieszczeń – to za jakiś czas i tak przyjdzie nam do głowy nowe rozwiązanie, które uznamy za lepsze. Tym bardziej, że aranżacja wnętrz jest sztuką, która wciąż się rozwija. Z każdym rokiem przybywa nowych pomysłów, które okazują się atrakcyjne dla wielu właścicieli gospodarstw domowych. Do takich należy moda na meble w stylu glamour – do tej pory stosowane przede wszystkim w salonie, a obecnie dedykowane także do – sypialni.

Stylistyka glamour w twojej sypialni

Sypialnia to miejsce szczególne w każdym domu i mieszkaniu. Jest to najbardziej intymne pomieszczenie, w którym pragniemy czuć się komfortowo i zażywać relaksu. Z tych powodów, wyposażenie i aranżacja wnętrza sypialni przebiega w sposób zgoła inny niż pozostałych pomieszczeń.

Przede wszystkim – w sypialni stosuje się meble niewykorzystywane w innych pomieszczeniach. Do takich należą oczywiście łóżko, ale także – stolik nocny. Ten ostatni jest niezwykle praktyczny – służy jako podstawka na lampkę oraz książkę, a także schowek na drobne przedmioty.

Stoliki nocne najczęściej dopasowujemy do reszty wyglądu pomieszczenia. Stoliki nie powinny bowiem szczególnie się wyróżniać ani zaburzać całości aranżacji. Co prawda, niektórzy decydują się na stylistykę „kontrastów”, jednak większość osób poszukuje stolików o uniwersalnym wyglądzie.

Do takich należy styl glamour, coraz chętniej wykorzystywany właśnie w sypialni. Stoliki i szafki wykonane w tym stylu mogą wydawać się na pierwszy rzut oka zbyt efektowne, jednak w rzeczywistości są uniwersalne i świetnie wkomponowują się w każde pomieszczenie.

Glamour – dla sypialni eleganckich, minimalistycznych, hotelowych i innych…

W czym tkwi popularność stylu glamour? Przede wszystkim należy wskazać na oryginalną konstrukcję i kształt mebli wykonanych w tym stylu. Zarazem, są to meble o dość „schludnym” i minimalistycznym wyglądzie, które przyciągają uwagę swoim designem, a nie jaskrawymi barwami czy kontrastami.

Ich wyglądu dopełniają materiały, z których meble są wykonane. Oprócz tradycyjnego drewna wymienić należy materiały kojarzone przede wszystkim ze stylem industrialnym – metal, szkło, aluminium. Spotkamy także meble, których powierzchnię pokryto elementami lustrzanymi. Ich zastosowanie w sypialni może pomóc rozświetlić jej wnętrze.

Szczególnie dobrze prezentują się szafka i stolik nocny glamour. Ich delikatnie elegancki wygląd wkomponuje się w każdą sypialnię. Większość szafek i stolików posiada jedną szufladkę lub kilka mniejszych, pozwalające na przechowywanie najważniejszych potrzebnych rzeczy. Warto podkreślić, że nie zaburza to eleganckiego wyglądu tych mebli. Wręcz przeciwnie – obecność niewielkich szufladek wprowadza porządek i harmonię.

Zdecydowaną zaletą stolików i szafek nocnych w stylu glamour jest fakt, że możemy dokonać ich zakupu na samym końcu – jako ostatnich elementów umeblowania danej sypialni. Niezależnie bowiem w jakim stylu urządzona została sypialnia, meble glamour nie będą go zaburzać, a jedynie – podkreślać i intensyfikować. Z tych powodów, po meble wykonane w stylu glamour sięgają zarówno osoby urządzające swoje pierwsze cztery kąty, jak i ci, którzy przeprowadzają generalny remont lub poszukują nowych pomysłów na aranżację starych pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here