Nowoczesne metody magazynowania i transportu towarów

Niemalże w każdej gałęzi przemysłu transport komponentów czy też gotowych produktów pełni kluczową rolę, stanowiąc jednocześnie ważny składnik kosztów produkcji, a więc i ostatecznej ceny towaru. Dlatego też optymalizacja kosztów transportu to istotny element zarządzania wszelkiego rodzaju procesami przemysłowymi. Jednym z uniwersalnych rozwiązań dla branży logistycznej, pozwalającym na optymalizację kosztów przewozu przy zapewnieniu bezpieczeństwa ładunku, są skrzyniopalety składane.

Czym są skrzyniopalety składane?

Skrzyniopaleta składana to wykonany z tworzywa sztucznego uniwersalny pojemnik do składowania lub przewozu różnego rodzaju ładunków, w tym towarów sypkich, produktów spożywczych czy też artykułów przemysłowych. Podobnie jak tradycyjne skrzynie, kontenery składane chronią przewożony towar przed uszkodzeniami i przemieszczaniem się podczas transportu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnorodnych skrzyniopalet. Można również zamówić pojemniki o parametrach dostosowanych do konkretnych potrzeb danego klienta. Przykładowo, wyposażenie skrzyniopalety w specjalne przekładki umożliwia przewóz dużych ilości drobnych elementów takich jak części samochodowe.

Rozwiązanie o wielu zaletach

Najważniejszą cechą skrzyniopalet składanych jest możliwość ich złożenia prawie na płasko, co z kolei pozwala na redukcję kosztów przy transporcie powrotnym lub magazynowaniu nieużywanych skrzyniopalet. Dodatkowe oszczędności na kosztach składowania można uzyskać dzięki konstrukcji skrzyniopalet umożliwiającej piętrowanie. Skrzyniopaleta składana wykonana z tworzywa sztucznego charakteryzuje się znacznie wyższą trwałością niż jej drewniany odpowiednik, a także odpornością na wilgoć i niskie temperatury oraz łatwością w czyszczeniu. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w bardzo wielu branżach gospodarki, umożliwiając higieniczne przechowywanie i transport różnego rodzaju wyrobów również w chłodniach.

Dbałość o ochronę środowiska

W porównaniu do tradycyjnych palet lub pojemników drewnianych, skrzyniopalety składane są pod wieloma względami rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Wykonane nierzadko z tworzyw pochodzących z recyklingu, dzięki swojej trwałości mogą służyć znacznie dłużej i nie trzeba ich wymieniać na nowe. Są też znacznie lżejsze, a możliwość ich składania dodatkowo przyczynia się do redukcji zużycia paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here