pupil

Pchły i kleszcze to drobne pasożyty, które mogą bardzo mocno dokuczać naszym pupilom. Ze względu na to, że przyczyniają się także do powstania chorób i ran, powinniśmy nie tylko usuwać je z sierści psów, gdy się tam pojawią, ale przede wszystkim – w miarę możliwości – zapobiegać ich pojawianiu się na ciele pupili.

Kleszcz – największy nieprzyjaciel pupila

Na szczególną uwagę ze strony właściciela zasługują sobie kleszcze. To drobne pasożyty, które pojawiają się już wczesną wiosną w naszym otoczeniu i pozostają w nim aż do późnej jesieni. Z taką samą intensywnością atakują wszystkie zwierzęta wychodzące, jak i ludzi. Co gorsza, mogą znajdować się nawet w przydomowym ogrodzie, co oznacza, że pupil nie jest od nich bezpieczny nawet we własnym otoczeniu, w którym znajduje się najczęściej.

Jednocześnie należy pamiętać, że kleszcze nie tylko przyczepiają się do skóry zwierzęcia, ale przede wszystkim wygryzają w jego ciało, powodując powstawanie nieprzyjemnych ran. Ich rozdrapywanie może prowadzić do zakażeń, a obecność samego kleszcza przyczynia się do przenoszenia chorób. Z tego względu warto zdecydować się na odpowiednie środki ochronne jak najwcześniej.

Pchły – nawet całoroczny problem

Kolejnym pasożytem zwierząt są pchły, które mogą występować na ciele pupila nawet przez cały rok, jeśli nie zostaną odpowiednio wytępione. Podobnie jak kleszcze żywią się krwią swojej ofiary, co oznacza, że powodują powstawanie uciążliwych ranek w miejscu wgryzienia. To z kolei prowadzi do drapania, powstawania poważniejszych ran, a czasem zakażeń. Nie można także zapominać o przenoszeniu innych chorób oraz wywoływaniu alergii kontaktowych przez pchły. Dla młodych zwierząt mogą być niebezpieczne również ze względu na możliwość wywołania anemii za sprawą wypijania dużej ilości krwi.

Pchły są więc drugim rodzajem pasożyta skórnego, którego należy zwalczać za wszelką cenę i zapobiegać jego rozwojowi.

Obroże przeciwko uciążliwym insektom

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów walki z pasożytami skórnymi jest wykorzystanie specjalnie przygotowanej obroży. Pozwoli ona na likwidację zarówno dorosłych osobników, jak też larw  i nimf owadów, dzięki czemu szybko i skutecznie doprowadzi do wyginięcia całej populacji pasożyta.

Obroże przeciwpchelne dla psów zazwyczaj są jednocześnie obrożami przeciwkleszczowymi. Dzięki temu pozwalają na likwidację dwóch pasożytów jedncoześnie, zabezpieczając pupila przed chorobami i dolegliwościami. Ogromną ich zaletą jest wygoda użytkowania, ponieważ taką obrożę wystarczy założyć, aby rozpoczęła swoje działanie. Co równie korzystne, jest ona w zupełności bezpieczna dla samego czworonoga. Wygodę gwarantuje z kolei możliwość dobrania odpowiedniego rozmiaru do wielkości zwierzęcia.

W rezultacie, twój pies na pewno będzie bardziej zadowolony i chętny do zabawy na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here