Poduszki silikonowe pod twarz, czyli niezbędny element wyposażenia dla fizjoterapeuty lub masażysty

0
2703

Prowadzisz gabinet fizjoterapeutyczny lub dopiero planujesz go otworzyć? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz świadomość, że potrzebujesz ogromnej ilości narzędzi i akcesoriów, dzięki którym realizacja zadań i zabiegów będzie możliwa. Praca z pacjentami jest skomplikowana, ponieważ każdy problem jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do sprawy. Wyróżniamy jednak całą listę standardowych dodatków, które musisz posiadać w swojej firmie. Jako przykład posłużą nam poduszki silikonowe pod twarz, które należy stosować podczas każdego masażu. Co to jest i gdzie ich szukać? Sprawdź kilka naszych wskazówek.

Czym są poduszki silikonowe pod twarz?

Poduszki silikonowe pod twarz to specjalna poduszka, która montowana jest między innymi w dziurze na głowę, która znajduje się w łóżku do masażu. Dzięki niej twarz przylega pod odpowiednim kątem do otworu i pacjent może leżeć w wygodnej dla siebie pozycji, która jest neutralna. Nie dotyka również twardej konstrukcji łóżka, co maksymalizuje jego komfort. Ma to ogromne znaczenie w trakcie wszystkich zabiegów, ponieważ rozluźnienie mięśni ma ogromny wpływ na różnego rodzaju masaże specjalistyczne, czy nawet stosowanie innych metod fizjoterapeutycznych.

Jak wybrać poduszki silikonowe pod twarz? To zadanie wcale nie jest tak trudne, jak pozornie może się wydawać. W sieci znajdziesz mnóstwo ofert dedykowanych najlepszym specjalistom. Do dyspozycji są również zróżnicowane modele o bardzo szerokiej rozpiętości cenowej. Każdy może więc wybrać asortyment dostosowany do jego preferencji, czy nawet budżetu. Po zamówieniu kurier dostarczy wybrany produkt prosto pod drzwi Twojego domu lub firmy. Jeśli nie chcesz czekać, sprawdź okoliczne sklepy. W każdym większym lub nawet średnim mieście znajdziesz kilku dystrybutorów sprzętu rehabilitacyjnego.

Jak czyścić poduszki?

Higiena to definitywna podstawa. Musisz pamiętać o tym, że jeśli narzędzia i akcesoria mają kontakt ze skórą pacjenta, powinny być one odpowiednio zabezpieczone i wyczyszczone po każdej wizycie. Poduszki silikonowe pod twarz mają stały kontakt z cerą pacjenta i przylegają do skóry, która znajduje się blisko nosa, oczu, czy nawet ust. Koniecznie należy więc pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, czy bakterii. W innym wypadku mogą one spowodować infekcję lub zakażenie drugiego pacjenta. Jak to zrobić? Przy pomocy specjalnych środków dezynfekująco-sterylizujących. Na szczęście silikon to antybakteryjny surowiec, który odporny jest na stosowanie silnych i efektywnych środków czyszczących. Poduszki silikonowe pod twarz kupić można na stronie https://www.manusmed.pl/poduszki-silikonowe-pod-twarz-cat-6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here