Przyciski regulacji głośności w iPhone nie działają

Niektórzy użytkownicy telefonów marki Apple zgłaszają problemy związane z przyciskami regulującymi głośność. Po ich naciśnięciu telefon nie reaguje, regulacja głośności jest więc niedostępna. Co zrobić, żeby regulacja głośności iPhone działała? Kiedy oddać telefon do serwisu?

Regulacja głośności iPhone – co należy zrobić najpierw?

Przyciski mogą nie działać ze względu na nagromadzony kurz u ich nasady. Z tej przyczyny należy najpierw wilgotną, ale nie mokrą szmatką przetrzeć delikatnie każdy z przycisków. Można wspomagać się patyczkiem higienicznym, który został wcześniej nasączony detergentem. Jeśli przyciski są czyste, może to być sygnał, że problem związany jest z oprogramowaniem. Warto najpierw spróbować uruchomić ponownie telefon. Ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem, jakim jest wadliwa regulacja głośności iPhone.

Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem przycisków mogą być spowodowane brakiem aktualnej wersji oprogramowania. Aby to naprawić, należy wybrać Ustawienia à Ogólne warunki à Aktualizacja oprogramowania à Zainstaluj teraz. Alternatywną opcją jest pobranie programu Apeaksoft, który wykrywa problemy techniczne w telefonie i automatycznie je naprawia. To rozwiązanie będzie skuteczne, gdy problem tkwi w oprogramowaniu. W przypadku gdy przyciski są uszkodzone mechanicznie, należy bezwzględnie oddać telefon do serwisu. Jeśli doszło do zamoczenia telefonu i regulacja głośności iPhone nie działa, również należy poprosić o pomoc specjalistów.

Kiedy udać się do serwisu?

Jeśli po sprawdzeniu wszystkich możliwości przyciski wciąż nie działają, konieczna będzie profesjonalna naprawa iPhone. Pomoże w tym serwis Apple, pracownicy sprawią, że wymiana przycisków głośności w iPhone przebiegnie szybko i bezproblemowo. Nie warto demontować telefonu samodzielnie. iPhone posiada złożony mechanizm elektroniczny, który może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu po podjęciu próby naprawy w warunkach domowych. Ponadto podejmowanie indywidualnych prób ingerowania w komponenty telefonu sprawi, że gwarancja przestanie obowiązywać.

Powyższe rozwiązania pomogą poradzić sobie z problemem, jakim jest niedziałająca regulacja głośności iPhone. Należy również pamiętać, aby telefon powierzać wyłącznie specjalistom, którzy mają doświadczenie w naprawie podobnych urządzeń. W przeciwnym razie nie ma pewności, że telefon zacznie poprawnie funkcjonować, a podzespoły nie ulegną uszkodzeniu. Warto wybierać salony specjalizujące się w urządzeniach firmy Apple, ponieważ są one dość specyficzne pod względem budowy i zasad działania, znacznie różniących się od Androida.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here