Czy technologia może pomóc w spalaniu tłuszczu

Istnieje ogromna liczba powodów, dla których ludzie podejmują się aktywności fizycznej. Jedni sport kochają i nie wyobrażają sobie bez niego życia. Inni robią to dla zdrowia, żeby być w dobrej kondycji, zadbać o układ krwionośny. Są też tacy, którzy po prostu chcą zrzucić kilka kilogramów nadwagi. Niezależnie od motywacji, każda aktywność fizyczna jest godna pochwały, w końcu jak mówi przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch.

Wszystko zaczyna się od głowy

Gdyby zadać pytanie o organ najbardziej odpowiedzialny za chudnięcie, odpowiedzi byłyby różne. Jedni wskazaliby zapewne na żołądek, w końcu nasza waga w dużej mierze zależy od tego ile i czego jemy. Inni powiedzieliby, że najważniejszy jest układ mięśniowy, ponieważ to dzięki pracy mięśni spalamy kalorie i spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeszcze inni, trochę na przekór, zaznaczyliby kolosalną rolę, jaką w tym procesie odgrywa ludzki umysł. Bardzo zresztą słusznie. To bowiem od naszego umysłu zależy sama decyzja o rozpoczęciu odchudzania. W głowie tworzymy motywację, za pomocą mózgu opracowujemy odpowiedni plan ćwiczeń i dietę.

Dorobek lat pracy ludzkich rozumów z całego świata może sprawić, że gubienie nadmiarowych kilogramów stanie się prostsze. Specjaliści z zakresu dietetyki potrafią doskonale ułożyć jadłospis, indywidualnie dopasowywany do każdego człowieka. Trenerzy i teoretycy sportu znają ćwiczenia, które najlepiej wpływają na spalanie tłuszczu. Potrafią je odpowiednie dobrać w zależności od możliwości i preferencji, aby aktywność fizyczna była zdrowa i niewyniszczająca. Nie można też zapomnieć o kolosalnej pracy ekspertów od spraw najnowszych technologii, którzy wciąż wymyślają nowe rozwiązania ułatwiające chudnięcie. Od podstawowych narzędzi jak kalkulatory kalorii, przez kontrolujące reżim treningowy aplikacje mobilne, po usprawniające ćwiczenia gadżety jak na przykład pulsometry, naukowcy dwoją się i troją by pomóc ludziom w osiągnięciu ich celów. Połączenie wiedzy z zakresu tych trzech dziedzin: dietetyki, treningu oraz techniki da najlepsze rezultaty w traceniu na wadze.

Technika w służbie ludzkości

Trenerzy fitnessu często mówią, że aby skutecznie spalać tkankę tłuszczową, należy utrzymywać tętno na poziomie 70% swojego maksimum. Wylicza się je na podstawie wieku, wystarczy odjąć liczbę przeżytych lat od 220. Dla 50-letniej osoby maksymalne tętno wynosić będzie zatem 170, co oznacza że optymalna praca serca podczas wysiłku fizycznego powinna wynosić około 119 uderzeń na minutę. Trudno jest to kontrolować ręcznie, bardzo niepraktycznym byłoby przykładanie sobie raz na jakiś czas palców do nadgarstka i liczenie uderzeń. Technika na szczęście ma na to skuteczne rozwiązanie, którym są pulsometry. Wystarczy raz na jakiś czas spojrzeć na wskazanie przyrządu, a będzie wiadomo czy należy zwiększyć intensywność treningu, czy można chwilę odpocząć zmniejszając obciążenie. To wygodny, prosty i pomocny gadżet.

Nie ma zatem co zwlekać, tylko wyznaczyć sobie cele. Nieważne czy śmiałe, czy skromne, najważniejsze to zrobić pierwszy krok. Podjąć postanowienia: jeść mniej, zacząć ćwiczyć. I wspomóc się w tym technologią, do tego w końcu ona służy. Wystarczy korzystać z niej mądrze i racjonalnie, a efekty będą widoczne po krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here