czapki damskie

Zima to taki czas, gdy trzeba trochę cieplej się ubrać, ponieważ panują bardzo niskie temperatury. Wymaga to uzupełnienia swojej garderoby o dodatkowe elementy, w tym czapki. Są one niezwykle użyteczne, ponieważ nie tylko ogrzewają głowę, ale także chronią ją przed chłodnym wiatrem. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Właściwy kolor to podstawa

Czapka damska musi się odpowiednio komponować z posiadaną zimową kurtką. Jeżeli ma się ich kilka, to powinno się także zakupić więcej dodatków. Przeważnie wybiera się okrycie wierzchnie w kolorze czarnym, ponieważ pasuje on praktycznie do wszystkiego. W takim przypadku można zakupić czapkę w dowolnym odcieniu, w zależności od swojego gustu. Jeśli kurtka cechuje się jakąś jaskrawą lub rzadko spotykana barwą, trzeba zwrócić większą uwagę na to, jakie dodatki się do niej dobiera. Nikt bowiem nie chce narazić się na śmieszność, bo mieszanie zupełnie do siebie niepasujących kolorów wygląda niekiedy naprawdę niekorzystnie. Niesamowicie stylowo prezentują się komplety, składające się z czapki i szala, utrzymanych w tym samym odcieniu. Od razu przyciągają do siebie wzrok innych osób.

Odpowiedni dobór fasonu

Najpopularniejsze są zdecydowanie wełniane czapki damskie z pomponami, co z łatwością można zauważyć na ulicach. Dają ciepło, chronią przed wiatrem, a przy tym wyglądają modne i ciekawie. Duża ilość modeli tego typu sprawia, że ciężko zdecydować się na konkretny. Najlepiej wybrać taki z jednym, średniej wielkości pomponem, którego barwa nie odcina się zbyt mocno od koloru czapki. W sytuacji, gdy temperatura nie jest zbyt niska, można zdecydować się na założenie beretu lub eleganckiego kapelusza. Będą się one świetnie komponować z rozmaitymi płaszczykami. Warto również zaznaczyć, iż współcześnie czapki futrzane nie są zbyt modne, a szczególnie te z prawdziwego futra. Wydają się efektowne, aczkolwiek nie robią zbyt pozytywnego wrażenia, szczególnie w środowisku, gdzie przeważają młode osoby. Jeżeli pragnie się czegoś oryginalnego i nieszablonowego, najlepiej postawić na model z ciekawym nadrukiem lub ręcznie robione egzemplarze, jakie z łatwością można zakupić chociażby a pośrednictwem Internetu ze sklepu typu https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here