Świece do uszu – popularny zabieg na oczyszczenie uszu

0
3376

Świecowanie uszu, nazywane też konchowaniem to popularny zabieg, który pomaga poradzić sobie z wieloma dolegliwościami – niesie ulgę w chorobach zatok i pozwala złagodzić katar w trakcie przeziębienia. Lubisz naturalne rozwiązania i cenisz zabiegi lecznicze oraz pielęgnacyjne, które są zgodne z naturą? W takim razie świecie do uszu okazują się dla Ciebie doskonałym wyborem!

Jak stosować świece do uszu?

Świece do uszu stosowane są w celu wewnętrznego oczyszczenia uszu. Na czym polega cały proces? Bawełniane rurki wypełnione woskiem są zapalane, a następnie umieszczane w przewodzie słuchowym na głębokości jednego centymetra. Gdy zostaną wypalone, ucho staje się wolne od wielu zanieczyszczeń – aby, się o tym przekona, można rozwinąć świecie i sprawdzić ile z nich nagromadziło się wewnątrz świecy. Podczas całego procesu zmiękczona zostaje również nagromadzona w uchu woszczyna, a podciśnienie, które powstaje skutecznie ją wysysa. W ten sposób wyrównane zostaje ciśnienie wewnątrz ucha oraz w całej głowie i szyi. Cały zabieg jest przyjemny, a zapach świecy i jego subtelny blask pomaga się zrelaksować oraz wyciszy. Olejki eteryczne zawarte w świecy dodatkowo wprowadzają atmosferę błogiego spokoju.

W jakich jeszcze sytuacjach poleca się wykonać zabieg świecowania uszu? To praktyczne rozwiązanie w przypadku migren, przewlekłego kaszlu, zapalenia migdałków lub ucha środkowego. Naturalne świece z woskiem pomogą pozbyć się wody po kąpieli w basenie lub morzu oraz zanieczyszczeń u osób, które pracują w miejscach o dużym zapyleniu. Wiele osób ceni tę naturalną metodę w przypadku uporczywego swędzenia ucha lub przy bólach głowy.

Świece do uszu – jakie wybrać?

Warto wybrać wysokiej jakości świece do uszu – powinny to być bawełniane rurki, które wypełnione są pszczelim woskiem. Sam zabieg nie jest skomplikowany oraz można go wykonać we własnym domu. Stosowany był już od stuleci – na przykład w starożytnych Chinach, Egipcie, Indiach, a nawet wśród kultury Majów i Azteków. W czasach współczesnych woskowanie uszu nadal jest praktykowane przez Indian z Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Dlatego wiele osób, które pragną powrócić do korzeni oraz naturalnej medycyny stosuje ten zabieg jako alternatywę kropli do uszu. Aby jednak poprawił on nasze samopoczucie warto stawiać jedynie na sprawdzone produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takie naturalne świecie można znaleźć między innymi w sklepie internetowym Etnobazar, gdzie oferowane są produkty najwyższej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here