drink bar na wesele

Każda młoda para, gdy myśli o swoim wymarzonym weselu, pragnie by było ono jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i z samymi  najlepszymi atrakcjami. Obecnie większość atrakcji i eventów na wesele jest dość powtarzalna i wedding planerzy najczęściej idą na łatwiznę sięgając po sprawdzone, mało świeże pomysły. Jeśli faktycznie chcesz zaskoczyć i wprawić w zachwyt wszystkich gości na Twoim weselu rozważ inne, mniej standardowe opcje. Jedną z nich może być spektakularny, molekularny drink bar na wesele, w którym będą serwowane drinki molekularne. Jeśli jeszcze nie wiesz czym są drinki molekularne i jak zorganizować taki nietypowy drink bar na wesele, koniecznie czytaj dalej. 

Czym są drinki molekularne?

Drinki molekularne to jeden z kilku specjałów serwowanych w obrębie kuchni molekularnej, zwanej także eksperymentalną. To wyjątkowe podejście do kuchni jest niezwykle efektowne, jednak wymag ogromnej wiedzy i zaangażownaia od kucharzy. Mimo to, wysiłek włożony w przygotowanie np. drinków molekularnych w drink barze na wesele zawsze się opłaci i oczaruje nawet najbardziej wymagających gości. 

Kuchnia molekularna to specjalny rodzaj kuchni wykorzystujący wiedzę naukową na temat gotowania, głównie z zakresu fizyki i chemii. Kuchnia molekularna i molekularny drink bar na wesele są w pełni bezpieczne dla zdrowia i absolutnie nie należy się bać, że któremuś z gości coś stanie się podczas pokazu czy degustacji. 

Celem kuchni molekularnej i drinków molekularnych w drink barze na wesele jest otrzymanie czystych smaków nietypowymi sposobami, a niekiedy w zaskakujących zestawieniach. Przykładem dań kuchni eksperymentalnej mogą być chociażby jajka benedykta z sosem holenderskim w formie głęboko smażonej kostki czy sferyfikowanie soku owocowego lub dowolnego płynu, dzięki czemu przybiera on formę kawioru.

Pionierem takiego zaskakującego podejścia do kuchni był sir Benjamin Thompson. Sam termin „kuchnia molekularna” powstał natomiast w 1988 roku, a współczesnymi prekursorami dziedziny byli: fizyk Nicholas Kurti oraz chemik Herve This. Molekularne gotowanie dziś staje się coraz bardziej popularne, a za sprawą firm organizujących pokazy kuchni molekularnej, również tego typu drink bary na wesele cieszą się ogromną popularnością. 

Jeśli chcesz znaleźć idealną atrakcję na swoje wesele, o której Twoi goście będą mówić jeszcze latami, koniecznie sprawdź opcję zorganizowania drink baru na wesele na stronie: thefood.pl. Dowiesz się tam więcej o sztuce tworzenia i podawania wyjątkowych drinków molekularnych w drink barze na wesele i sprawdzisz jak łatwo zamówić taką atrakcję na Twoją uroczystość. 

Specjaliści od kuchni molekularnej chętnie podzielą się z Tobą swoją fachowa i nieco zaskakującą wiedzą dotyczącą przygotowywania potraw kuchni modernistycznej oraz drinków molekularnych w drink barze na wesele. Poznaj tajniki przygotowywania tych absolutnie magicznych napojów wyskokowych i dowiedz się, co musisz zrobić, aby zorganizować pokaz podczas Twojego wesela. Zaufaj specjalistom w swojej dziedzinie i przekonaj się jakie cuda potrafią zdziałać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here