Trzy najlepsze napoje energetyczne

W pracy, szkole czy podczas uprawiania rozmaitych sportów, energetyki mogą być bardzo przydatne. Pobudzają do pracy i aktywności fizycznej. To wszystko za sprawą specjalnie dobranej mieszanki witamin i minerałów, które razem sprawiają, że każdy, kto jest zmęczony, otrzymuje dodatkowy zastrzyk energii. Sprawdźmy, które napoje energetyczne będą najlepszym wyborem.

Czym tak naprawdę są napoje energetyczne?

Próbując w prosty sposób wyjaśnić, czym tak naprawdę są tzw. energetyki, można powiedzieć, że to napoje gazowane, które zawierają kofeinę, taurynę i guaranę. To właśnie te składniki, często w połączeniu z witaminami i minerałami, sprawiają, że otrzymujemy spory zastrzyk sił, zarówno w kategoriach fizycznych, czyli sprawnościowych, jak i umysłowych. Przyjrzyjmy się zatem, czym są te trzy składniki: kofeina, tauryna i guarana.

Pierwszy z nich może być pozyskiwany z nasion oraz liści różnych roślin. Jednym z najpopularniejszych źródeł kofeiny są ziarna kawy, ale można ją także uzyskiwać z liści herbaty, na przykład zielonej lub czarnej, czy ostrokrzewu paragwajskiego, który jest bazą podstawową napoju yerba mate.

Tauryna to kwas 2-aminoetanosulfonowy z grupy aminokwasów biogennych. Występuje w środowisku naturalnym, na przykład w ostrygach, mięsie, rybach, soczewicy czy grochu. Wytwarzana jest także w bardzo niewielkich ilościach przez narządy ludzkiego organizmu – wątrobę, mózg, jelita i mięśnie szkieletowe. Może być także uzyskiwana syntetycznie poprzez specjalne reakcje chemiczne. To właśnie ta druga odmiana jest obecna w napojach energetycznych. Działanie tauryny polega na przyspieszeniu procesów metabolicznych. Ten związek ma także efekt detoksykujący i wzmacniający siłę skurczu serca.

Ostatni składnik, czyli guarana, to gatunek pnącza z rodziny mydleńcowatych występujący na terenie Peru i Brazylii. Zawiera ponad 4 razy więcej kofeiny niż kawa, co jest często wykorzystywane właśnie w napojach energetycznych.

Trzy najlepsze napoje energetyczne

W zestawieniu zostały umieszczone produkty, które są najczęściej wybierane przez konsumentów. Aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy, warto samodzielnie wypróbować ich działanie. W końcu oprócz pobudzenia, napoje energetyczne powinny oferować również dobry smak.

Pierwsza propozycja to napój, który pojawił się na rynku już w 1987 roku. To jeden z pierwszych i najpopularniejszych energetyków. Nietrudno zgadnąć, że mowa o marce Red Bull. Produkty te cechują się optymalnym stężeniem zarówno kofeiny, guarany, jak i tauryny. Można je nabyć w wersji z cukrem lub bez. Druga opcja jest szczególnie polecana osobom, które dbają o linię.

Jeżeli chodzi o napoje energetyczne, w takim zestawieniu nie mogło zabraknąć Monster Energy Drink. Jest to produkt amerykańskiego koncernu. Energetyk ten wyróżnia się bardzo dużym stężeniem kofeiny i tauryny, a także, podobnie jak w przypadku produktu Level Up, obecnością witamin i minerałów. Produkt jest dostępny w bardzo wielu smakach, a także w wersji bez cukru.

Ostania propozycja to napoje energetyczne Level Up. Chociaż może nie są dobrze znane szerszej grupie konsumentów, są pozycją wartą rozważenia. Na stronie producenta można znaleźć szczegółowe informacje, które pozwalają sądzić, że to jedne z ciekawszych energetyków na rynku. Level Up w swoim składzie ma substancje nie tylko takie jak kofeina, guarana i tauryna, lecz także witaminy i minerały, na przykład niacynę czy witaminę B6. Level Up jest dostępny w wersji Classic, a także innych wariantach, w tym bez cukru. Dostępne są w sieci sklepów Żabka, gdzie obecnie można nabyć je w wersji limitowanej, stworzonej we współpracy z platformą G2A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here