praca

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu, zastanawiał się, jak znaleźć dobrą pracę.

Zwróć uwagę na jakość ogłoszenia

W dzisiejszych czasach, jesteśmy wręcz zalewani ofertami pracy. Można tak naprawdę w ciągu kilku minut znaleźć kilka jak nie kilkanaście ofert dla siebie. Pamiętajmy o tym, że sama praca to nie wszystko. Bardzo duże znaczenie mają również ludzie, którzy tworzą w danym miejscu atmosferę. Choćby nie wiadomo jak satysfakcjonujące zajęcie byśmy wykonywali, prędzej czy później toksyczna atmosfera spowoduje, że nawet najbardziej odporny psychicznie człowiek powie sobie dość. Jeżeli trafisz do grupy pracowników, którzy są otwarci, uśmiechnięci to uwierz mi, że nawet odrobinę mniejsze pieniądze nie zniechęcą żadnego człowieka kosztem dobrej atmosfery.

Podczas przeglądania oferty pracy, warto zwracać uwagę na szczegóły w opisie każdego z ogłoszeń tj.

– czy jest podana kwota wynagrodzenia
– czy pracodawca rzetelnie opisuje stanowisko pracy
– czy pracodawca oferuje jakiekolwiek benefity

Coraz częściej można spotkać ogłoszenia o pracę, w których znajdziemy może 15 słów. Czy uważasz, że takie ogłoszenie o ile można to tak nazwać pokazuje jak ciekawą i otwartą firmą jest ta zawarta w ogłoszeniu?

Wielu ludzi twierdzi, że jeżeli pracodawca nie przywiązuje uwagi do porządnego ogłoszenia to podobne podejście jest z jego strony co do pracowników. Na pewno w jakimś stopniu pokazuje nam to zaangażowanie takiego człowieka.

Zaangażuj się najlepiej jak tylko potrafisz

Rozpoznawanie typu ogłoszeń to jedno, ale by znaleźć dobrą pracę wiele również zależy od tego, jak wypadniemy na naszej rozmowie kwalifikacyjnej.

Pracodawcy patrzą na wiele innych aspektów, które nie mają nic wspólnego z twoim wykształceniem a zwyczajnie z dobrym wychowaniem. Na pewno każdy szanowany się pracodawca zwróci uwagę na twoją kulturę osobistą, na to czy się uśmiechasz, czy jesteś osobą empatyczną itp.

Porządne CV również będzie atutem, ta zasada działa podobnie do tego w jaki sposób pracodawca powinien ogłaszać swoje potrzeby dotyczące nowego pracownika. Im twoje CV będzie barwniejsze tym lepiej, dodaj zdjęcie, wymień swoje wszelkie zainteresowania nawet te nietypowe, podkreśl swoje dobre strony. Sposób w jaki opiszesz swoje wady również jest istotny.

Jeżeli starasz się o praca na stanowisku w którym będziesz mieć dużo kontaktu z innymi ludźmi, pokazuj to, że jesteś osobą pewną siebie. Utrzymuj kontakt wzrokowy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, mów pewnie i głośno. Gestykuluj swoje wypowiedzi i pamiętaj o prawidłowej pozycji swojego ciała w zależności czy siedzisz czy stoisz.

Bądź gotowy na zmiany

Pamiętaj, że jeżeli nie otrzymasz danej pracy to nie musi to oznaczać, że się do niej nie nadajesz. Wpływać na to mogą czynniki od nas niezależne tj. zapotrzebowanie na dany zawód w danym czasie

Poszukiwanie pracy potrafi być żmudne i męczące. Nie można się jednak podawać. Często zdarzyć się może, że to właśnie następne wysłane CV lub następna rozmowa kwalifikacyjna sprawi, że znajdziemy pracę dla nas idealną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here