kalosze dziecięce

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz ładniejsza pogoda za oknem sprawia, że zaczynamy rozglądać się za cieńszymi, przewiewnymi ubraniami oraz butami, które doskonale sprawdzą się podczas pierwszych, wiosennych spacerów. Nie należy zapominać, że oprócz trampek i obuwia wizytowego, w szafie naszej latorośli powinny znajdować się kalosze dziecięce. Jak wybrać najlepsze?

Materiał to podstawa

Kalosze dziecięce, podobnie jak inne fasony obuwia, aby należycie spełniały swoje zadanie, muszą być wykonane ze staranie wyselekcjonowanych materiałów. W przypadku tych pierwszych, najlepiej sprawdza się nieprzemakalne, nie pochłaniające wody tworzywo sztuczne, które nie dość, że chroni stopy przed przemoczeniem to dodatkowo eliminuje przedostanie się wilgoci do wnętrza obuwia.

Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego wykonano podeszwę. Najczęściej spotykany jest kauczuk lub guma – i to nie bez powodu. Zapewniają bowiem maksymalną przyczepność do podłoża, zabezpieczając przed niekontrolowanym upadkiem na śliskiej nawierzchni. Równie polecane są kalosze dziecięce z antypoślizgową podeszwą, do której produkcji zastosowano mieszankę gumy i tworzywa sztucznego. Taka kompozycja cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców, albowiem jest nie tylko lekka, ale również bardziej odporna na ścieranie.

Jak dopasować rozmiar? Czy to trudna sztuka?

Nie jest dla żadnego rodzica niespodzianką, że każdy, nawet najładniejszy, najlepiej wykonany i zarazem najdroższy but nie spełni należycie swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowany do nóżki smyka. Z kaloszami dziecięcymi jest tak samo. Aby były wygodne i zapewniały przyjemność ze skakania w kałużach, muszą być co najmniej 0,5-1 cm większe od stopy milusińskich. Wówczas nie będą ani za małe, ani za duże, a malec, niezależnie od tego, jak długo będzie miał je ubrane, nie odczuje żadnego dyskomfortu związanego z ich użytkowaniem.

O tym musisz pamiętać?

W poszukiwaniu idealnych kaloszy dziecięcych, warto także zwrócić uwagę na wysokość cholewki. Optymalnie, jeśli będzie kończyła się w połowie łydki. Dobrym wyborem są również modele ze ściągaczami, które dodatkowo chronią wnętrze buta przed zawilgoceniem i zabrudzeniem.

Nie sposób zapomnieć również o estetyce dziecięcych bucików. W sprzedaży nie brakuje zarówno gładkich, jednolitych modeli, jak i tych ozdobionych wesołymi nadrukami – idealnych zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Szeroki wybór fasonów można znaleźć na stronie https://kalosze24.pl/pol_m_Kalosze-dzieciece-150.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here