4 sposoby na update telefonu

W dzisiejszym świecie wiele rzeczy jest obsługiwanych jest przez różnego rodzaju systemy operacyjne. Od najmniejszych urządzeń jak zegarki na rękę typu „smartwatch” czy po największe np. samochody, które mają ukryte pod pokrywą silnika jednostkę sterującą pracą wszystkich układów. Niestety cała otaczająca nas elektronika została zaprogramowana przez człowieka – a człowiek istotą idealną nie jest – więc raz na jakiś czas wymagane mogą być poprawki w „software”. Często słyszy się, że wielkie koncerny samochodowe robią tzw. akcje serwisowe wprowadzające uaktualnienia do komputera silnika np. obniżające wysokość emisji spalin. Są to rzeczy, które powinni robić tylko specjaliści mający odpowiednie umiejętności.
Co w przypadku rzeczy, którą mamy zawsze przy sobie i przy której często nawet śpimy? Jak zaktualizować androida? Tutaj sprawa nie jest już aż tak skomplikowana i nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku fizycznego, a jedynie odrobinę wysiłku intelektualnego. Każda marka typu Samsung, Huawei, LG czy Apple mają swoje dedykowane oprogramowanie do naszych komputerów, które usprawniają komunikację pomiędzy telefonem i urządzeniem mobilnym. Wystarczy podpiąć kabel USB do telefonu, wybrać kilka opcji na „pececie” i voilà – sprawa załatwiona.
Druga metoda jest jeszcze łatwiejsza. Aktualizacji można dokonać z poziomu naszego androida. Informacja o możliwości pobrania update’u pojawia się raz na jakiś czas na naszym wyświetlaczu. Mamy najczęściej kilka opcji do wyboru: pobrać teraz, nie pobierać lub przeprowadzić aktualizację automatycznie w godzinach nocnych. Należy tylko zadbać, aby telefon był podłączony do ładowania lub będzie miał zapewniony odpowiedni poziom naładowania akumulatora.
Wydawałoby się, że łatwiej już nie można tego zrobić, ale i tak zawsze znajdzie się ktoś kto nie będzie potrafił tego dokonać, lub np nie będzie miał dostępu do internetu. W każdej większej galerii handlowej są stoiska z telefonami oferujące także proste czynności serwisowe. Wgranie nowego softu to dla nich bułka z masłem, więc telefon odbierzemy jeszcze tego samego dnia. Największy minus to, że trzeba za to zapłacić.
Jeśli lubimy kombinować i oprogramowanie to nasze hobby, możemy pokusić się o wgranie „softu” zmodyfikowanego bazującego na najnowszym androidzie, ale może to być też oryginalny system bez przeróbek. Często takie androidy pozbawione są aplikacji spowalniających pracę całego systemu a i wyglądają o niebo lepiej. Tutaj musimy wysilić się nieco bardziej i pobrać kilka przydatnych programów (w przypadku Huawei będzie to Multi-tool), zainstalować odpowiednie sterowniki USB w komputerze, androida OS pobrać z jakiegoś sprawdzonego forum, na którym często jest szereg instrukcji jak wszystko później wgrać do telefonu.
Ważne jest to aby mieć zawsze zaktualizowanego androida. Jesteśmy lepiej chronienia, nasz system jest zawsze świeży i zoptymalizowany. Należy także pamiętać, że wszystkie operacje robimy po uprzednim wykonaniu kopii zapasowej, tak aby w przypadku jakiegokolwiek niepowodzenia nie stracić naszych danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here